آیا مراقبین مبتلا به کووید19 هم باید تست بدهند و قرنطینه شوند؟

به گزارش آیان کتاب، سیناپرس/ بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 احتیاج به بستری شدن در بیمارستان ها ندارند و در منزل خود قرنطینه می شوند. در این شرایط معمولا اعضای خانواده به پرستاری و مراقبت از فرد بیمار می پردازند. این مراقبین باید بسیاری از تدابیر حفاظتی و پیشگیری نماینده از ابتلا به کووید 19 را رعایت نمایند.

آیا مراقبین مبتلا به کووید19 هم باید تست بدهند و قرنطینه شوند؟

دراین خصوص توصیه شده است همه اعضای خانواده که از بیماران در خانه مراقبت نموده یا در تماس نزدیک با وی بوده اند، از آغاز علایم فرد بیمار تا 14روز بعد از آن، در خانه بمانند و مراقب علائم بیماری در خود باشند. اگر این افراد، احساس بیماری کردند و علائمی شبیه کووید 19 داشتند در صورت صلاحدید پزشک، آزمایش بدهند.

همچنین بر اساس توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، درصورت مراقبت از فرد مبتلا به این بیماری، ضروری است حداقل به مدت دو هفته، افراد در خانه قرنطینه شوند و در صورت بروز هرگونه علامت آزمایش بدهند.

بنابراین افرادی که از مبتلایان به کووید 19در منزل مراقبت و پرستاری می نمایند، ضروری است ضمن رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری برای مراقبت از فرد بیمار، حداقل تا 14 روز قرنطینه شوند و در صورت مشاهده علائم بیماری با مراجعه به مراکز معین شده و بعد از انجام آنالیز های لازم توسط پزشک در صورت احتیاج آزمایش دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 279

به "آیا مراقبین مبتلا به کووید19 هم باید تست بدهند و قرنطینه شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مراقبین مبتلا به کووید19 هم باید تست بدهند و قرنطینه شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید