ادامه فرایند سقوط شهرستان های افغانستان به دست طالبان

به گزارش آیان کتاب، استاندار غور، سقوط شهرستان شهرک به دست طالبان را تایید کرد و گفت: زمانی که ارتباط ما با یک شهرستان قطع می گردد به معنای سقوط آن شهرستان است.

ادامه فرایند سقوط شهرستان های افغانستان به دست طالبان

­به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، از کابل، شهرستان شهرک از توابع استان غور افغانستان به دست طالبان سقوط کرد.

عبدالظاهر فیض زاده استاندار غور، سقوط شهرستان شهرک استان غور به دست طالبان را تایید کرد و گفت: زمانی که ارتباط ما با یک شهرستان قطع می گردد به معنای سقوط آن شهرستان است.

وی گفته است نظامیان افغان از شهرستان شهرک عقب نشینی نموده اند، طالبان نیز گفته است شهرستان شهرک به تصرف افراد طالبان درآمده است.

این درحالی است که روز گذشته شهرستان قیصار استان فاریاب و چند روز قبل شهرستان دوآب استان نورستان نیز به دست طالبان سقوط کرد.

با تشدید جنگ میان طالبان و نظامیان افغان، دست به دست شدن شهرستان های این کشور نیز میان طالبان و نظامیان افغان افزایش یافته است.

خبر دیگر اینکه به گفته مسوولان استان قندهار، محمد فیاض قاضی دادگاه استیناف (دادگاه تجدید نظر) استان قندهار شب گذشته در حمله افراد مسلح ناشناس در شهر قندهار مرکز این استان کشته شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 626

به "ادامه فرایند سقوط شهرستان های افغانستان به دست طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه فرایند سقوط شهرستان های افغانستان به دست طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید