از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی است

به گزارش آیان کتاب، نماینده اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اجرای قطعنامه 2231 گفت که برجام به کاهش خطرات جهانی کمک می کند.

از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی است

به گزارش خبرنگاران از فارس، نماینده اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

وی در این نشست گفت: برجام، یکی از مولفه های اصلی معماری منع اشاعه هسته ای است و به کاهش خطرات جهانی و منطقه ای کمک می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: این توافق، امکان دسترسی بی سابقه آژانس بین المللی انرژی اتمی را ذیل توافق جامع پادمانی ایران و پروتکل الحاقی فراهم می کند.

او گفت: یادآوری این مهم است که پروتکل الحاقی توسط ایران به عنوان بخشی از تعهدات این کشور در برجام اجرا می شود. بنابراین از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی خواهد بود.

نماینده اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک در تلاش برای حفظ این توافق هسته ای است.

وی در ادامه گفت: من این را درک می کنم که ایران به مدت سه سال و نیم، از جمله 14 ماه بعد از خروج آمریکا از برجام به طور کامل تعهدات خودش در این توافق را اجرا کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در ادامه شرح داد: ما از اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته ای و احیای تحریم های یکجانبه علیه ایران عمیقاً متاسفیم.با این وجود، اتحادیه اروپا از اقدام ایران در کاهش تعهداتش ذیل این توافق هم به شدت نگران است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 38

به "از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید