ایتالیای مانچینی، همچنان شکست ناپذیر، آتزوری نخستین فینالیست یورو 2020

به گزارش آیان کتاب، ایتالیا با پیروزی در نخستین ملاقات نیمه نهایی یورو 2020 به ملاقات فینال این رقابت ها رسید.

ایتالیای مانچینی، همچنان شکست ناپذیر، آتزوری نخستین فینالیست یورو 2020

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، اسپانیا و ایتالیا در چارچوب مرحله نیمه نهایی یورو 2020 به مصاف هم رفتند که این ملاقات با پیروزی ایتالیا در ضربات پنالتی به انتها رسید. فدریکو کیزا در دقیقه 60 برای ایتالیا و آلوارو موراتا در دقیقه 80 برای اسپانیا گل زنی کردند.

بازی با یک حمله خطرناک از سوی ایتالیا شروع شد و آن ها توانستند در همان ابتدای بازی تیرک دروازه را به لرزه دربیاورند که البته این موقعیت از سوی داور آفساید اعلام شد. اسپانیا رفته رفته توانست مالکیت توپ را در اختیار بگیرد، چیزی که از قبل باتوجه به سبک بازی دو تیم قابل پیش بینی بود. اسپانیا در نیمه نخست توانست چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کند تا این که در دقیقه 23، دنی المو در داخل محوطه جریمه ایتالیا صاحب توپ شد و ضربه بسیار خوبی به گوشه دروازه حریف زد. در حالی که همه خودشان را برای باز شدن دروازه ایتالیا آماده نموده بودند، دوناروما با شیرجه ای زیبا شوت المو را مهار کرد تا بازی همچنان با تساوی پیگیری گردد. ایتالیا هم در این نیمه موقعیت هایی داشت که از هیچکدام استفاده نکرد. در مجموع دو تیم در نیمه نخست ریسک نکردند و بیشتر به فکر گل نخوردن بودند.

نیمه دوم خیلی مجذوب نماینده شروع شد و دو تیم می توانستند تا دقیقه 50 به گل برسند اما ضربه بوسکتس با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت و شوت کیزا به وسیله اونای سیمون مهار شد تا بازی همچنان بدون گل پیگیری گردد. این بازی مجذوب نماینده اما جایی اوج گرفت که در دقیقه 60 دوناروما توپ ارسالی اسپانیایی ها را مهار کرد و سریعا بازی را به جریان انداخت و تیمش را صاحب ضد حمله ای کرد که به گل ختم شد. در این صحنه فدریکو کیزا توپی که اسپانیا کوشش کردند در آخرین لحظه دفع نمایند را در اختیار گرفت و با ضربه ای زیبا از کنار محوطه جریمه اسپانیا، دروازه ماتادورها را باز کرد.

هر دو تیم پس از گل نخست بازی دست به تعویض زدند و آلوارو مورتا و دومنیکو براردی به جای فران تورس و ایموبیله به میدان آمدند. بازی در ادامه باتوجه به این که اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداشت، هیجان بالایی پیدا کرد و تا دقیقه 65 اسپانیا دو موقعیت خوب به وسیله ایارسابال و ایتالیا هم یک فرصت خوب گل زنی به وسیله براردی از دست داد.

در حالی که حملات اسپانیا یکی پس از دیگری به سد تدافعی ایتالیایی ها می خورد، آلوارو موراتا در دقیقه 80 توانست بازی را به تساوی کشید. این بازیکن از میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و پس از یک، دو با دنی المو در موقعیت تک به تک با دوناروما نهاده شد و با فریب او دروازه ایتالیا را باز کرد. پس از این گل اسپانیا بهتر عمل کرد و توانست چند موقعیت دیگر ایجاد کند اما در بازی در نهایت با تساوی یک، یک به انتها رسید تا بازی به 30 دقیقه وقت اضافه برود.

اسپانیا در وقت های تلف شده نمایش بهتری نسبت به ایتالیا داشت و با درخشش دنی المو موقعیت های خوبی ایجاد کرد اما هیچکدام راهی به دروازه دوناروما پیدا نکرد و بازی در انتها 120 دقیقه با تساوی یک، یک به انتها رسید.

در نهایت ایتالیا با پیروزی 4 بر 2 در ضربات پنالتی و در مجموع 5 بر 3 به فینال یورو 2020 رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 684

به "ایتالیای مانچینی، همچنان شکست ناپذیر، آتزوری نخستین فینالیست یورو 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیای مانچینی، همچنان شکست ناپذیر، آتزوری نخستین فینالیست یورو 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید