تصور عادی انگاری کروناویروس در کشور خطرناک است ، دورهمی ها را حذف کنید

به گزارش آیان کتاب، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به فرایند کاهشی موارد ابتلا به بیماری کووید 19، نسبت به ایجاد ذهنیت بعضی افراد نسبت به عادی شدن شرایط کرونایی هشدار داد.

تصور عادی انگاری کروناویروس در کشور خطرناک است ، دورهمی ها را حذف کنید

به گزارش خبرنگاران، مسعود مردانی در تبادل نظر با مهر به شرایط کرونایی کشور بعد از شروع تعطیلی دو هفته ای در شهرهای قرمز اشاره نمود و گفت: خوشبختانه از هفته قبل شاهد فرایند کاهش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی هستیم که همین مسئله می تواند این ذهنیت را برای بعضی از هموطنان ایجاد کند که شرایط کرونا در کشور عادی شده است. در حالی که اصلاً این طور نیست و ما باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل ها و محدودیت های اعلام شده جدی باشیم.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اثربخشی محدودیت ها در کاهش بیماری، اضافه نمود: البته برای نمایان شدن آثار تعطیلی های دو هفته ای در کشور، باید حداقل دو هفته صبر کنیم.

مردانی ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های اعمال شده، قطعاً می تواند به کنترل بیماری و سبک شدن کار بیمارستان ها یاری کند. بنابراین، اگر می خواهیم آثار رعایت پروتکل ها در این دو هفته تعطیلی را ببینیم، باید شکیبا باشیم تا بتوانیم با دغدغه کمتری وارد فصل زمستان شویم.

وی با اشاره به اخبار خوشایندی که از ساخت واکسن کرونا در جهان به گوش می رسد، گفت: آنچه مسلم است، حتی با تهیه واکسن هم باید این پروتکل ها را همچنان سفت و سخت رعایت کنیم تا زمانی که شرایط عادی گردد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید نمود: عادی انگاری شرایط کرونا در کشور، ما را دوباره به دردسر خواهد انداخت لذا، از مردم درخواست می کنیم که همچنان اصول اولیه پروتکل های بهداشتی که همان ماسک زدن، شستشوی مکرر دست ها و رعایت فاصله حداقلی است را، رعایت نمایند.

مردانی، مهم ترین نگرانی این روزهای مدافعان سلامت را، انتقال ویروس از دورهمی های خانوادگی به دنبال تعطیلی ها مطرح نمود و گفت: در حال حاضر بیشترین موارد بستری در بیمارستان ها متوجه ابتلاهای خانوادگی است لذا، باید از دورهمی های خانوادگی و فامیلی خودداری کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 289

به "تصور عادی انگاری کروناویروس در کشور خطرناک است ، دورهمی ها را حذف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصور عادی انگاری کروناویروس در کشور خطرناک است ، دورهمی ها را حذف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید