خانه تکانی در کابینه دولت روسیه، پوتین افراد جدید را منصوب کرد

به گزارش آیان کتاب، ایرنا نوشت: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه چهار وزیر کابینه دولت این کشور را برکنار کرد و رایزنی ها در دومای روسیه برای انتصاب وزیران جدید در کابینه دولت روسیه شروع شده است.

خانه تکانی در کابینه دولت روسیه، پوتین افراد جدید را منصوب کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه وزیران انرژی، منابع طبیعی، حمل و نقل و شهرسازی این کشور را از مقام خود برکنار کرد و بعضی از وزیران برکنار شده به مقام جدید منصوب شدند.

میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه در نشست امروز کابینه دولت روسیه اظهار داشت که الکساندر نوواک از مقام وزیر انرژی روسیه برکنار شده و به مقام معاون نخست وزیر روسیه منصوب می گردد.

نخست وزیر روسیه، نیکلای شولگینوف مدیر عامل شرکت دولتی روس گیدرو برای انتصاب به مقام وزیر انرژی روسیه پیشنهاد کرد و دومای روسیه نامزدی شولینگوف برای این مقام را آنالیز می نماید.

به دستور پوتین، یوگنی دیتریخ از مقام وزیر حمل و نقل روسیه برکنار شد و ویتالی ساویلیف مدیر عامل شرکت ایروفلوت برای تصدی وزارت حمل و نقل به دومای روسیه پیشنهاد شده است.

دیمیتری کوبیلکین از مقام وزیر منابع طبیعی روسیه برکنار شده و الکساندر کوزلوف وزیر توسعه خاور دور و قطب شمال روسیه برای این مقام به دومای روسیه پیشنهاد شد.

ولادیمیر یاکوشف نیز از مقام وزیر شهرسازی روسیه عزل شده است و ایرک فیزولین معاون اول وی برای تصدی مقام ویر پیشنهاد شده است.

این اشخاص برای تصدی مقام وزارت به دومای روسیه معرفی شده اند و آنالیز نامزدی آنها در مجلس روسیه شروع شده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه امروز در جمع خبرنگاران، تغییر چهار وزیر دولت روسیه را امری عادی خواند.

از وی درباره این تحولات پرسیده شد که آیا ممکن است بخاطر عدم اجرای دستورات رییس جمهوری انجام گرفته باشد و پسکوف در واکنش به آن، این برآورد خبرنگاران را رد و اعلام نمود: این ادعا که برکناری وزیران زودتر از موعد بوده نادرست است.

سخنگوی رییس جمهوری روسیه گفت که هیچ تاریخ مشخصی برای کار در یک مقام دولت وجود ندارد و به همین دلیل مطرح کردن سوال به گونه ای که عزل مقام زودتر از موعد بوده یا خیر درست نیست.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 246

به "خانه تکانی در کابینه دولت روسیه، پوتین افراد جدید را منصوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی در کابینه دولت روسیه، پوتین افراد جدید را منصوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید