خبرنگاران آتش سوزی در مراتع کاشان 90 درصد کاهش یافت

به گزارش آیان کتاب، کاشان- خبرنگاران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان از کاهش 90 درصدی وقوع آتش سوزی در مراتع این شهرستان در سه ماه نخست امسال به نسبت مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

خبرنگاران آتش سوزی در مراتع کاشان 90 درصد کاهش یافت

محمدمهدی شریفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران بیان نمود: خوشبتخانه در سال جاری تنها یک حادثه آتش سوزی در مرتع های روستای اسحاق آباد شهرستان کاشان ثبت شده است.

وی اضافه کرد: این حادثه در زمینی با وسعت یک هزار مترمربع رخ داده بود که آن هم خیلی زود از سوی عوامل پایگاه منابع طبیعی خاموش شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان یادآور شد: سه ماهه نخست سال گذشته (تا انتها خرداد 98) در این شهرستان مرتع های روستاهای مرق و ازناوه در مجموع به میزان 13 هزار مترمربع دچار آتش سوزی شدند.

وی تشریح کرد: مرتع ها و جنگل های طبیعی شهرستان کاشان با توجه به بارندگی های بهاره سال جاری از پوشش گیاهان یک ساله خوبی برخوردار است و می تواند دچار آتش سوزی شود.

به گفته شریفی، افزایش گرمای اواخر بهار و تابستان از یک سو و خشک شدن بوته ها از سوی دیگر موجب رخ دادن آتش سوزی در مرتع ها و جنگل ها می شود.

وی در ادامه نیز از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی در مرتع های شهرستان کاشان، موضوع را با تماس رایگان به شماره 1504 اطلاع دهند.

مساحت عرصه های منابع طبیعی کاشان 375 هزار هکتار شامل 182 هزار هکتار مرتع ییلاقی و 178 هزار هکتار مرتع قشلاقی است که 75 درصد وسعت این شهرستان را شامل می شود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 368 هزار نفر، در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 8

به "خبرنگاران آتش سوزی در مراتع کاشان 90 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش سوزی در مراتع کاشان 90 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید