خبرنگاران سه هزار و 750 مترمربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

به گزارش آیان کتاب، قشم- خبرنگاران- مسوول یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سه هزار و 750 مترمربع از اراضی ملی و دولتی به ارزش هفت میلیارد و 500 میلیون ریال در جزیره قشم رفع تصرف شد.

خبرنگاران سه هزار و 750 مترمربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

مصطفی مازندرانی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این زمین ها خارج از طرح هادی روستای زیرانگ قرارداشت.

مسوول یگان حفاظت از اراضی منطقه آزاد قشم شرح داد: رفع تصرف پس از طی فرایند قانونی و انجام استعلامات موردنیاز از مراجع ذیربط و رسیدگی کامل حقوقی و قضایی به پفراینده به مرحله اجرا درآمده است.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت از اراضی ملی همراه با نمایندگانی از دادسرای عمومی و انقلاب، اداره کل حراست، مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات و با همکاری پلیس اقتصادی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم نسبت به رفع تصرف و اعاده وضع سابق این اراضی اقدام کردند.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومتر در سال های 1369 و 1370 با تصمیم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و 200 کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول 150 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 264

به "خبرنگاران سه هزار و 750 مترمربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه هزار و 750 مترمربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید