روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا ، نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش رو

به گزارش آیان کتاب، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه تهران در حال تجربه سخت ترین روزها در پیک سوم کرونا است، به تعطیلات پیش رو اشاره نمود و گفت: نگران بار سفرها هستیم؛ زیرا مطالعات ما نشان می دهد ارتباط معناداری بین مسافرت های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد.

روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا ، نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش رو

برای سفر با تور پوکت پاییز 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره شرایط شیوع کرونا در استان تهران، گفت: تهران کماکان در تب و تاب بیماری کرونا است. در شاخص های مراجعین سرپایی، بستری، مراجعین جدید و مرگ ومیر ناشی از کرونا تغییر کاهشی نداشتیم و در طول دو هفته اخیر کماکان شرایط تهران قرمز بوده است.

وی اضافه کرد: پیش بینی آماری ما این است که تهران در حال تجربه کردن سخت ترین روزهای پیک سوم بیماری کرونا است. تا زمانی که مداخلات جدی اعمال نشود این پیک رو به افول نخواهد گذاشت و ممکن است شرایط به همین شکل ادامه یابد. راه تقلیل موارد بیماری در تهران، انجام مداخلات جدی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، اظهار کرد: متاسفانه از فردا در آستانه تعطیلات چند روزه قرار می گیریم و نگرانی ما از سفرها است. به دلایل مختلف اپیدمیولوژی چرخش ویروس در عرصه جغرافیای عمومی در کشور و همچنین افزایش بار بیماری در شهرهای مبدا و مقصد متاسفانه می تواند آمار بیماری را افزایشی کند.

وی در ادامه تاکید نمود: پیشنهادات مختلفی در زمینه های گوناگون در نظر گرفته شده؛ از جمله وضع جرایم برای خودروهای غیر بومی که به سفر می فرایند و ایجاد محدودیت های جدی در سفرها که به وسیله امضای مشترک ما با استاندار محترم تهران به کمیته های مربوطه اعلام شده است. تعداد بیشتری از مسافرین از تهران به سمت شهرهای مختلف حرکت می نمایند و بار برگشت مسافرین هم می تواند در بار بیماری استان تاثیرگذار باشد، حساسیت های بیشتری در این زمینه وجود دارد.

زالی در انتها، اعلام نمود: به نظر می رسد سفرهای غیرضروری در استان و حتی بین استان ها نقش مشخصی در گسترش بیماری دارد. مطالعات ما نشان می دهد ارتباط معنادار و مستقیمی بین مسافرت های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 197

به "روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا ، نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا ، نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید