سمینار کاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری برگزار می گردد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ابن سینا، دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا و دبیر علمی سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری در این باره گفت: طبق آمارهای موجود، حدود 15 تا 20 درصد از زوج های کشور با مشکل ناباروری روبرو اند.

سمینار کاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری برگزار می گردد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ راوه بلاگ بیشتر بدانید.

وی گفت: اگرچه به مدد پیشرفت های حاصل در حوزه فناوری های یاری باروری، بخش عمده ای از زوج های نابارور از درمان مؤثر بهره مند می شوند، اما هنوز گروهی از زوج ها به درمان های معمول پاسخ نمی دهند.

کاظم نژاد اضافه نمود: سلول درمانی یکی از روش های نوین و امیدبخشی است که می تواند به یاری این دسته از زوج های نابارور بیاید و شانس بارداری آنها را افزایش دهد. هدف اصلی برگزاری این سمینار معرفی پیشرفت ها و دستاوردهای این حوزه در درمان ناباروری در ایران و جهان است.

وی اضافه نمود: پژوهش های گسترده ای مرتبط با این حوزه در کل جهان انجام می گردد و خوشبختانه دانشمندان و پژوهشگران کشور ما هم در حوزه سلول درمانی دستاوردهای درخشانی داشته اند.

دبیر علمی سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری اضافه نمود: پژوهشگاه ابن سینا بر آن شد که این سمینار را با حضور متخصصان و فعالان این حوزه برای بحث درباره فعالیت ها و پژوهش های موجود درباره کاربردهای سلول درمانی و پزشکی بازساختی در عرصه درمان ناباروری برگزار کند.

وی گفت: چهار محور اصلی این سمینار، یعنی کاربرد و صندلی سلول درمانی در درمان ناباروری زنان، کاربرد و صندلی سلول درمانی در درمان ناباروری مردان، تازه ها و کاربرد مهندسی بافت در درمان ناباروری و نقش بانک سلولی در درمان ناباروری، فرصتی برای ارائه جامع و کامل مباحث این حوزه در اختیار محققان قرار می دهد.

کاظم نژاد درباره زمان برگزاری این سمینار اعلام نمود: این سمینار 14 و 15 مرداد سال 1400 با دو پنل مرتبط با کاربرد سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان و کاربرد و صندلی سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری مردان برگزار می گردد.

وی یادآور شد: امیدواریم برگزاری این سمینار زمینه ساز پژوهش ها و فعالیت های بیشتر در این حوزه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 647

به "سمینار کاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمینار کاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید