سه کشته در تصادف محور همدان - بهار

به گزارش آیان کتاب، رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پراید با کامیون در جاده همدان - بهار نزدیک روستای ینگجه سه سرنشین پراید جان باختند و سه نفر دیگر مجروح شدند.

سه کشته در تصادف محور همدان - بهار

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا عزیزی چهارشنبه 15 مرداد اظهار کرد: یک دستگاه سواری پراید با 6 سرنشین که همگی کارگران برداشت سیب زمینی بودند در جاده همدان - بهار در حال تردد بود که در نزدیک میدان ینگجه از جهت اصلی منحرف شد.

یک دستگاه کامیون فاقد بار نیز از جهت مقابل در حال تردد بود که سرعت این وسیله نقلیه به علت عبور از میدان اصلی به کمتر از 30 کیلومتر در ساعت می رسید و سواری پراید پس از انحراف از جهت اصلی به این کامیون برخورد کرد.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در این سانحه رانندگی که به علت انحراف به چپ ناشی از بی توجهی به جلو راننده پراید رخ داد 2 تن در صحنه تصادف فوت و چهار نفر مجروح شدند و یکی از مجروحان نیز پس از انتقال به مرکز درمانی جان باخت.

سهم سواری ها در سوانح جاده ای این استان در چهار ماه نخست سال گذشته حدود 71 درصد بود که امسال با 10 درصد کاهش به 61 درصد رسیده است.

بیشتر رانندگان سواری که دچار سانحه می شوند مهارت کافی برای رانندگی ندارند و جزو اقشاری هستند که به تازگی گواهینامه دریافت کرده یا خودرو خریده اند.

این طیف از افراد برای کسب مهارت و توانایی کافی رانندگی نیازمند ممارست و تمرین هستند بنابر این ابتدا باید در جهتهای درون شهری به رانندگی پرداخته و پس از کسب مهارت کافی وارد جاده شوند.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بخشی از سوانح سواری ها نیز مربوط به والدینی است که با وجود اینکه فرزندشان گواهینامه ندارند اما هنگام تردد در جاده های بین شهری، اجازه رانندگی به فرزندشان می دهند.

برخی این افراد هنگام بروز سانحه برای دور زدن قانون عنوان می کنند که خودشان در پشت فرمان بودند و رانندگی می کردند اما با توجه به مستندات، این موضوع رد می شود.

چهارماهه نخست امسال 82 تن در سوانح جاده ای استان همدان جان باخته و 559 تن نیز مجروح و مصدوم شدند که به ترتیب 27 درصد سوانح فوتی و 53 درصد سوانح جرحی کاهش داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 97

به "سه کشته در تصادف محور همدان - بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه کشته در تصادف محور همدان - بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید