شورش اعضای اوپک علیه تمدید کاهش فراوری نفت

به گزارش آیان کتاب، در حالی که بازار نفت درباره تسهیل یا عدم تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس برآورد می نماید، به تازگی شایعاتی از عدم تمایل سه عضو اوپک برای تمدید کاهش فراوری در سطح فعلی منتشر شده است.

شورش اعضای اوپک علیه تمدید کاهش فراوری نفت

به گزارش خبرنگاران، عراق، امارات متحده عربی و کویت که سه فراورینماینده عظیم عضو اوپک پس از عربستان سعودی هستند، ظاهرا حاضر به حمایت از طرح تمدید محدودیت عرضه در سطح فعلی 7.7 میلیون بشکه در روز نیستند زیرا این میزان کاهش فراوری برای اقتصادهایشان زیاد بوده و درآمدهای بودجه آنها را تحت فشار قرار داده است.

منابع مطلع به رویترز اظهار کردند که عربستان سعودی و روسیه که سران گروه اوپک پلاس به شمار می فرایند تمایل دارند به جای افزایش فراوری به میزان دو میلیون بشکه در روز، همچنان محدودیت فراوری به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز را در سال 2021 ادامه دهند.

یکی از مدیران ارشد شرکت آرامکوی سعودی هفته جاری اظهار کرد: اوپک و متحدانش احتمالا پیش از این که برای تسهیل محدودیت عرضه تصمیم بگیرند، مسائل متعدد مربوط به تقاضا را مورد نظر قرار خواهند داد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هم هفته گذشته به تاخیر افتادن تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس یا حتی کاهش بیشتر فراوری را منتفی ندانسته بود.

با این حال امارات متحده عربی و کویت و همچنین عراق که معمولا سیاستهای عربستان سعودی در زمینه توافقات و پایبندی به کاهش فراوری را دنبال می نمایند، ظاهرا تمایلی به حمایت از تمدید محدودیت عرضه فعلی ندارند.

یک منبع مطلع در اوپک به رویترز گفت: این کشورها از کاهش فراوری نفت ضرر نموده اند و برای آنها بسیار سخت است که سال آینده هم به این شرایط ادامه دهند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، عدم تمایل این کشورهای عضو اوپک برای همراهی با تمدید محدودیت عرضه فعلی ممکن است به منشا جدید تنش در این گروه و گروه عظیمتر اوپک پلاس تبدیل گردد و در ملاقات انتها سال این گروه که برای مشخص سیاست فراوری سال 2021 برگزار می گردد، مذاکرات را با چالش روبرو کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 225

به "شورش اعضای اوپک علیه تمدید کاهش فراوری نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش اعضای اوپک علیه تمدید کاهش فراوری نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید