وجود 10 موضوع استراتژیک در شهرری، بهره برداری از 120 پروژه در ماه آینده

به گزارش آیان کتاب، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 20 با اشاره به موضوعات و مسایل شهرری گفت: در این منطقه 10 موضوع استراتژیک شناسایی شده است.

وجود 10 موضوع استراتژیک در شهرری، بهره برداری از 120 پروژه در ماه آینده

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20 در آیین افتتاح مجموعه تاریخی و گردشگری رازی با اشاره به اثرگذاری فراشهری این مجموعه تاریخی و گردشگری، گفت: با همت شهردار تهران این مجموعه که بالغ بر 20 سال از تهیه نقشه و دستور اجرایی آن گذشته بود آماده استفاده شهروندان شد.

وی افزود: در طرح جامع تهران اسناد بالادستی سند توسعه ای که برای ری لحاظ کردند، این شهر را به نام جایگاه تاریخی گردشگری، مذهبی و مسکونی و ... در نظر گرفتند.

افشار ادامه داد: بعد از تجربه برنامه دوم توسعه، شورای پنجم و مدیریت شهری پارادایم شیفتی را انجام دادند و نگاه کل نگری را به برنامه ریزی هسته ای توسعه تغییر دادند. در تنظیم برنامه حرکتی در ری علاوه بر اینکه اسناد بالادستی را لحاظ کردیم بحث حکمرانی خوب شهری را با توجه به چالش های ری در نظر گرفتیم.

شهردار منطقه 20 افزود: 10 موضوع استراتژیک در ری وجود دارد که در چهار موضع اثرات خود را نشان داد که از جمله آن می توان به زمین های پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی که 200 هکتار از زمین های منطقه را شامل می شد، ناحیه صنعتی شمال ری که 210 هکتار بود و 40 هکتار از فضای گردشگری که در قسمت مرکزی به نام مراکز توسعه ری مطرح شد.

وی گفت: پیرامون ری توسعه 180 هکتاری در حریم ری هم به نام زون گردشگری در برنامه ریزی ها لحاظ شد.

شهردار منطقه 20 افزود: ارتقای تاب آوری، تشکیل و توسعه ظرفیت انتقال آب های سطحی، از تدابیری است که در ری اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به ارتقای کیفیت زیستی شهر، نام کرد: در این راستا ارتقای کیفیت خدمات و جایگاه رتبه بندی منطقه شاهد این مدعا است.موضوع فضاهای کالبدی و احداث فضاهای شهری 10 هکتار از این فضاها ساماندهی شد و فضای بی دفاع به فضای شهری تبدیل شد.

افشار یادآور شد: ارتقای سرانه های فضای سبز به میزان 2 متر که 50 درصد آن درون شهری بود رخ داد. امیدواریم در ماه آینده 120 پروژه که از سال گذشته اجرایی شدند به بهره برداری برسانیم.

به گزارش خبرنگاران، در مرنام افتتاح مجموعه تاریخی و گردشگری رازی پیروز حناچی، شهردار تهران، محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری، حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران و محمد جواد حق شناس، مجید فراهانی، حسن خلیل آبادی و شهربانو امانی از اعضای شورای شهر تهران، غلامحسین محمدی، رییس مرکز ارتباطات و مشاور شهردارتهران، فرهاد افشار، شهردار منطقه 20 و تنی چند از مدیران شهری حضور داشتند.

انتهای پیام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 649

به "وجود 10 موضوع استراتژیک در شهرری، بهره برداری از 120 پروژه در ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 10 موضوع استراتژیک در شهرری، بهره برداری از 120 پروژه در ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید