وزارت امور خارجه: وقت آن رسیده که جهان بر پاسخگو کردن آمریکا در حوزه حقوق بشر تمرکز کند

به گزارش آیان کتاب، وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وقت آن فرارسیده که جهان بر پاسخگو کردن رژیم آمریکا در حوزه حقوق بشر در داخل و خارج این کشور تمرکز کند.

وزارت امور خارجه: وقت آن رسیده که جهان بر پاسخگو کردن آمریکا در حوزه حقوق بشر تمرکز کند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در توئیتی با اشاره به برگزاری نشست فوری شورای حقوق بشر سازمان ملل بیان نمود: وقت آن فرارسیده که جهان بر پاسخگو کردن رژیم آمریکا در حوزه حقوق بشر در داخل و خارج این کشور تمرکز کند.

در این توئیت آمده است: ایران از برگزاری نشست فوری شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص نقض حقوق بشر در آمریکا استقبال می کند. نژادپرستی نظام مند، وحشی گری پلیس و خشونت علیه اعتراضات مسالمت آمیز صرفا بیانگر مشت نمونه خروار است.

وزارت خارجه می افزاید: دیگر وقت آن فرارسیده که جهان بر پاسخگو کردن رژیم آمریکا در حوزه حقوق بشر در داخل و خارج این کشور تمرکز کند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز چهارشنبه شب در خصوص برگزاری نشست فوری شورای حقوق بشر در روز چهارشنبه و پنج شنبه 28 و 29 خرداد 1399 به منظور بررسی قتل جورج فلوید و موضوع مقابله با نژادپرستی در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از ایده برگزاری این نشست و قطعنامه تهیه شده در شورای حقوق بشر در ژنو حمایت کرده و بر این باور است که ظرفیت، منابع و انرژی سازوکارهای حقوق بشری وابسته به سازمان ملل متحد باید در مسیرهایی چون مقابله با پدیده هایی مانند نژادپرستی قرار بگیرد.

در پی اعتراضات سراسری در شهرهای آمریکا و دیگر کشورهای جهان در پی قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا به دست افسر سفیدپوست مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، الیزابت تیچی فیسلبرگر رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل روز (دوشنبه) 26 خرداد با درخواست کشورهای آفریقایی برای برگزاری جلسه فوری در خصوص نژادپرستی و خشونت و وحشیگری نیروهای پلیس موافقت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 4

به "وزارت امور خارجه: وقت آن رسیده که جهان بر پاسخگو کردن آمریکا در حوزه حقوق بشر تمرکز کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت امور خارجه: وقت آن رسیده که جهان بر پاسخگو کردن آمریکا در حوزه حقوق بشر تمرکز کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید