پیوند ریه تنها امیدِ بعضی از بیماران کووید-19

به گزارش آیان کتاب، نتایج یک آنالیز نشان می دهد: بیماری کووید-19 در بعضی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود.

پیوند ریه تنها امیدِ بعضی از بیماران کووید-19

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مطالعات انجام گرفته روی بیماران و آزمایشات پزشکی قانونی تایید می نماید که در بعضی موارد، بیماری کووید-19 می تواند موجب وارد شدن آسیب جدی به ریه ها گردد که در این شرایط تنها با عمل پیوند ریه امکان ادامه حیات بیمار وجود خواهد داشت.

در این آنالیز جدید، محققان آمریکایی به مطالعه روی بافت دور ریخته شده بیمار مبتلا به کووید-19 که تحت جراحی پیوند ریه قرار گرفته بود و بیماری که بر اثر این عارضه فوت نموده بود، پرداختند. آنان دریافتند بیماری کووید-19 می تواند چارچوب اصلی ریه را از بین برده که در این شرایط این ارگان بدن به راحتی نمی تواند بهبود پیدا کند.

به گفته محققان در این شرایط گزینه های درمانی بیمار بسیار محدود خواهد شد.

محققان اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیماری کووید-19 می تواند با آسیب دائمی به ریه در بعضی از بیماران همراه باشد که انجام عمل پیوند ریه تنها راه امید برای ادامه حیات آنان است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، همچنین این تیم تحقیقاتی اظهار داشتند: سلول های منحصر به فردی موسوم به سلول های اپی تلیال KRT17 در بافت ریه بیماران مبتلا به کووید-19 وجود دارد که بر اثر این عفونت دچار آسیب جبران ناپذیری شده اند و همین امر گزینه پیوند ریه را ضروری می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 294

به "پیوند ریه تنها امیدِ بعضی از بیماران کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوند ریه تنها امیدِ بعضی از بیماران کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید