با این دلایل دیگر لب به چای کیسه ای نمی زنید

به گزارش آیان کتاب، پلاستیک هایی که قرن ها طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند، می توانند به ذرات یک میکرومتری و پنج میلی متری تبدیل شده و در نتیجه تبدیل به میکروپلاستیک شوند.

با این دلایل دیگر لب به چای کیسه ای نمی زنید

نتایج یک مطالعه مشابه در هلند نیز که در مارس امسال میلادی (2022) به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که میکروپلاستیک برای اولین بار در خون انسان یافت شده است. در این مطالعه، پلاستیک PET (پلی اتیلن ترفتالات) که به طور گسترده در بطری های نوشیدنی، بسته بندی مواد غذایی و فراوری لباس استفاده می گردد، پلی استایرن مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و محصولات خانگی و پلی اتیلن مورد استفاده در کیسه های پلاستیکی، در نمونه های خون شناسایی شدند.

این محقق بعلاوه در خصوص انتقال این ذرات از چای کیسه ای به آب جوش تحقیقاتی را انجام داده است. او در این باره گفت: دستکم 13 هزار ذره میکروپلاستیک از چای کیسه ای وارد آب جوشی می گردد که ما می خوریم.

وی اضافه نمود: با تکنیکی که من در مطالعه خود استفاده کردم، می توانیم ذرات میکروپلاستیک تا مقدار سه میکرومتر را شناسایی کنیم به عبارت دیگر می توان گفت که حدود 13 هزار میکروپلاستیک بین سه میکرومتر تا پنج میلی متر وارد چای می گردد.

این محقق با تاکید بر اینکه هیچ یک از خواص پلاستیک ها حتی اگر به قطعات کوچک تقسیم شوند تغییر نمی کند، اظهار کرد که بلعیده شدن یا تماس با میکروپلاستیک ها باعث ایجاد اثرات سمی می گردد.

وی بعلاوه استفاده از چای دمی را به جای چای کیسه ای توصیه کرد و اضافه نمود: بهتر است مصرف کننده به محصولاتی روی آورد که در واقع بسته بندی زیادی ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1175

به "با این دلایل دیگر لب به چای کیسه ای نمی زنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این دلایل دیگر لب به چای کیسه ای نمی زنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید