رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا

به گزارش آیان کتاب، رودخانه کانیو کریستالس در کشور کلمبیا واقع شده است. این رودخانه با رودخانه های معمولی تفاوت دارد و به علت رنگ متفاوت به رودخانه رنگین کمانی معروف شده است.

رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا

اگر از رفتن به کنار رودخانه های معمولی خسته شده اید و می خواهید رودخانه ای شگفت انگیز را از نزدیک ببینید، رودخانه کانیو کریستالس از نمونه های خاص است که ارزش تماشا دارد. کانیو کریستالس در شهرستان متا در کلمبیا واقع شده است.

برای تماشا این رودخانه رنگی باید از رشته کوه های آند گذشت تا به دشت لانوس رسید. پس از گذشتن از دشت سرسبز لانوس می توان رودخانه مشهور کانیو کریستالس را مشاهده کرد. کانیو کریستالس در محدوده کوهستانی دلا ماکارنا واقع شده است. این رودخانه به رودخانه رنگین کمان معروف است. در سطح آب کانیو کریستالس رنگ های متنوعی مانند قرمز، زرد، سیاه و آبی دیده می گردد.

نکته جالب اینجا است که اگر در هر فصلی از سال به کانیو کریستالس بروید بارنگ های متنوعی روبه رو می شوید. از اوایل تابستان تا اواخر پاییز رنگ رودخانه به سمت قرمزی و زردی می رود و هرچه به پاییز نزدیک تر می شویم این رنگ بیشتر به سمت زرد و نارنجی می رود.

علت رنگین بودن این رودخانه، رشد گیاهی خاص در بستر رودخانه است. این گیاه ماکارنیا کلاویگرا نام دارد. این منطقه در جهان تنها محدوده ای است که گیاه خاص ماکارنیا رشد می نماید و در هیچ کجای دیگر نمی توان نمونه این گیاه را پیدا کرد.

زیست بوم این منطقه به گونه ای است که شرایط برای رشد این گیاه بسیار مساعد است. هوای این محدوده بسیار سرد است و هرگونه تابش مستقیم آفتاب می تواند برای گیاهان این منطقه مضر باشد.

در شهر پنجین در کشور چین هم ساحلی با نام ساحل سرخ وجود دارد که البته نوع گیاهی که در این ساحل رشد می نماید با گیاه ماکارنیا فرق دارد.

تا سال های پیش منطقه رودخانه کانیو کریستالس امن نبود و سربازان غیرنظامی این منطقه را در دست داشتند ولی امروز دولت کلمبیا از این محدوده به رخوبی محافظت می نماید و گردشگران می توانند با خیالی آسوده از منظره ها زیبای این رودخانه لذت ببرند. محدودیت هایی برای بازدید از رودخانه در نظر گرفته رشده است تا آسیبی به محیط رزیست این منطقه وارد نگردد. در هر بازدید تنها 7 جهانگرد اجازه ورود به منطقه را دارند و در روز تعداد 200 جهانگرد از این رودخانه تماشا می نمایند.

موقعیت رودخانه کانیو کریستالس در نقشه
منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 905

به "رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید