عمر زامبی ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟

به گزارش آیان کتاب، زامبی ها، بزرگ ترین تهدید محیطی در دنیای The Walking Dead هستند، اما طول عمر یک زامبی، معمای بزرگ این دنیا است. زامبی های دنیای رابرت کرکمن نویسنده کمیک های The Walking Dead، در شهر ها در پی غذای بعدی خود می گردند و جاذبه اصلی این دنیا به شمار می روند.

عمر زامبی ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟

به گزارش روزیاتو، با این حال، آخرین شماره این مجموعه کمیک به این اشاره دارد که در نهایت تعداد زامبی ها کاهش پیدا می نماید و تهدید وجود آن ها کم تر و کم تر می گردد. این جزئیات نو، سوالی را برای هواداران این مجموعه به وجود آورد: زامبی ها به واسطه داشتن چرخه عمر مانند انسان های زنده، به تدریج مرده و نابود شده اند یا کاهش جمعیت آن ها به واسطه کشته شدن و حذف به وسیله انسان های زنده رخ داده است؟

برای پیدا کردن پاسخ درست این سوال، بهتر است به جزئیات کوچکی که کرکمن و تیمش فاش کردند، نگاهی بیاندازیم. مقاله ای از ComicBook.com، زامبی ها را نسل های گذشته توصیف نموده است. استفاده از نسل به این علت است که اگرچه زامبی ها پیر نمی شوند، اما همچنان با پوسیدگی گوشتشان به آرامی در حال نابود شدن هستند. در حالی که مطمئناً سرعت پوسیدگی میانه بدن انسان پس از مرگ بر اثر این ویروس کندتر است، اما به هر حال روزی فرا می رسد که یک زامبی در اثر پوسیده شدن تمام بافت ماهیچه ای و گوشتی خود، قادر به حرکت نباشد و نابود گردد.

شکل گیری یک نسل، معمولاً بین 20 تا 30 سال طول می کشد. با توجه به اینکه در این مقاله به نسل ها اشاره می گردد، نشان می دهد که انبوهی از مردگان می توانند برای 60 سال یا بیشتر به حرکت خود ادامه دهند تا خاتمه از بین بروند. این یک تخمین قابل قبول و البته حدودی است، زیرا زامبی ها تا سرانجام The Walking Dead که 30 سال بعد را روایت می نماید، هنوز وجود دارند.

با در نظر گرفتن روایت 30 سال بعد از آغاز ظهور زامبی ها و تخمین عمر 60 ساله، چرا تعداد زامبی ها کم تر می گردد؟ در حقیقت فرض بر این است که هیچ تغییری در محیط وجود نداشته باشد که بر روند پوسیدن آن ها تاثیر بگذارد، در حالی که در واقع یک عامل اصلی وجود دارد که می تواند روند فساد زامبی ها را سرعت بخشد یا از سرعت آن بکاهد.

فصول دائماً در حال تغییر، می تواند علت اصلی این باشد که زامبی ها قبل از سپری کردن حداکثر عمرشان، از بین می روند. آن ها هیچ وسیله ای برای محافظت از خود ندارند، بنابراین کاملاً در معرض خطر عناصر طبیعی قرار دارند. ثابت شده است که زمستان، ایمن ترین فصل برای زامبی ها است، زیرا هوای سرد باعث کند شدن روند پوسیدن می گردد و ممکن است بعضی از آن ها تا رسیدن بهار یخ بزنند و روند پوسیدنشان ثابت بماند.

با این حال، گرمای شدید تابستان می تواند اثر معکوس داشته باشد و سرعت پوسیدن را افزایش دهد؛ بنابراین زمانی که این حقایق را در نظر می گیریم، می توان طول عمر کوتاهی برای زامبی ها ترسیم کنیم. البته، همه این ها با این فرض است که هیچ انسان زنده ای در کوشش برای نابودی این زامبی ها نباشد. البته با توجه به تمام جنبه هایی که آنالیز شد، باز هم طول عمر زامبی ها، طولانی است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1212

به "عمر زامبی ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمر زامبی ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید