چرا بازی تهرونی قابلیت چت و بازی گروهی دارد؟

به گزارش آیان کتاب، تهرونی نیامده هواداران بسیاری دارد. یک بازی اندرویدی در زیرژانر پازل های جورکردنی (مچ ثری) که مسیری متفاوت در مقایسه با دیگر عناوین هم سبک خود پیش گرفته است. در این بازی تمامی المان ها شبیه به آن چیزی است که در ذهن داریم و از یک بازی در این سبک انتظار می رود؛ اما یک تفاوت عمده وجود دارد: تهرونی از قابلیت چت و بازی گروهی پشتیبانی می کند! موردی که با ظرافت بسیاری پیاده شده است و با وجود بالا و پایین هایش در برخورد با کامیونیتی بازی، هم چنان یک ارزش افزوده برای تجربه این عنوان رایگان خلق می کند.

چرا بازی تهرونی قابلیت چت و بازی گروهی دارد؟

یکی برای همه...

تجربه تهرونی با وجود المان های ایرانی که برای مخاطب تدارک دیده، جذاب و آشناست. وظیفه شما در طول مراحل، گذر از چالش پازل های جورکردنی است و در این راه آیتم های آشنا و نوستالژیک بسیاری خواهید دید. با جور کردن مکعب های هم رنگ، مراحل پیش می رود و البته چالش های آن به همین جا ختم نمی شود. هر مرحله دارای اهداف و ماموریت های ویژه خود است که برای به پایان رساندن آن، چیزی بیش تر از لمس کردن صفحه نیاز خواهید داشت و باید به هر حرکتی که انجام می دهید، فکر کنید.

بازی رویکرد جالبی در برابر بخش همکاری چندنفره خود دارد. به جای نام هایی چون گروه، کلن و ... از لفظ تیم استفاده می شود و سعی شده است تا ساختار این بخش نیز شبیه به بازی های تیمی باشد. با جست وجو در منوی تیم، می توانید تیم های بزرگ و کوچکی که تا سقف 50 عضو دارند را ببینید و به دلخواه عضو یکی از آن ها شوید. اگر هم تمایلی به عضو شدن در یک تیم جدید ندارید، تیم خودتان را بسازید و با دوستانتان یک کامیونیتی جدید در دل تهرونی تشکیل دهید.

اما در تیم چه اتفاقاتی می افتد؟ عمده فعالیتی که در این بخش بازی انجام می شود، همیاری برای گذر از مراحل و البته هماهنگی برای تکمیل چالش های تهرونی است. گیم پلی یک مچ ثری کلاسیک است که با المان های پاورآپ خلاقانه ای همراه شده. در این جهت، قطعا نمی توان دیگر افراد حاضر در یک تیم را درگیر تجربه حل پازل ها کرد و به همین خاطر، بازی سراغ ایده های دیگری می رود.

... همه برای یکی!

اولین و کلیدی ترین قابلیت تیم های بازی، تبادل جون است. جون که با نماد قلب قرمز رنگ در بازی شناخته می شود، نقش بلیت گذر از مراحل را دارد. حداکثر میزان جون همزمان 5 است و البته بازی راه چارهی هم برای دریافت تعداد بیش تر پیش رویتان قرار می دهد.

با ورود به تیم، می توانید به درخواست هم تیمی هایتان پاسخ دهید و به آن ها جون اهدا کنید و یا خود درخواستی ثبت کنید و تا سقف 5 واحد از هم تیمی هایتان جون بگیرید. سازندگان بازی برای آن دسته از بازیکنانی که همواره به دنبال جمع کردن منابع هستند هم راه چاره جالبی دارند. در منوهای بازی بخشی تحت عنوان جاقلبی وجود دارد که قلب های اهدا شده به شما در آن جا جمع می شوند. به این ترتیب می توانید هر لحظه تعداد قلب هایتان از عدد 5 کم تر شد، به این منو سر بزنید.

قابلیت های بازی تیمی به همین جا ختم نمی شود و یکی از اصلی ترین ویژگی های آن برای درگیر کردن مخاطب، امکان چت و گفت وگوی همزمان است. در نگاه اول، تهرونی می تواند محفل خوبی برای دور هم جمع شدن دوست و آشنا باشد و قابلیت چت هم به همین دلیل عمل می کند؛ اما فراتر از این موضوع، دلیل قانع کننده ای برای وجود چت در بازی وجود دارد. شما با استفاده از این قابلیت نه تنها می توانید شرایط و میزان نیاز خود به جون اضافه را شرح دهید؛ بلکه می توانید برای شرکت در چالش های تیمی برنامه ریزی کنید.

چالش های تیمی به مانند دیگر چالش های بازی، محدودیت زمانی دارند و باید در بازه ای تعیین به حد نصابی از ستاره - که با رد کردن مراحل به دست می آید - برسید. برای رسیدن به این هدف، می توانید با هم تیمی های خود از طریق قابلیت چت بازی در تماس باشید و برای رسیدن به اهداف تعیین شده، تعامل کنید.

قابلیت شخصی سازی نشان تیم ها با استفاده از پرچم تیم های محبوب فوتبال و دیگر نشان ها نیز در دسترس است تا در جدول رده بندی (لیدربرد) بازی، تیم شما در مقایسه با دیگر تیم ها متمایز باشد. از جدول رده بندی گفتیم و جالب است بدانید که با وجود زمان محدودی که از عرضه بازی می گذرد، ده ها تیم به صورت فشرده در این جدول به رقابت می پردازند. پارامترهای متعددی برای امتیاز دریافت یک تیم مد نظر واقع شده است؛ اما با اتکا به فعالیت های معمول، شرکت در چالش ها و البته اهدای جون، می توان به حد قابل قبولی از امتیاز تیمی رسید.

آن چه امروز تهرونی را از دیگر عناوین هم سبک خود متمایز می کند، ایجاد بستری برای تعامل بین کاربران در محیطی آشناست. کاربران و علاقه مندان بازی های مچ ثری در کشورمان و مارکت اندرویدی کافه بازار، روز به روز بیش تر می شوند؛ اما بستری برای تعامل بین این قشر وجود ندارد. تهرونی ضمن ایجاد این بستر، چالش هایی برای همراه کردن و شکل گیری این کامیونیتی پیش روی مخاطب قرار می دهد.

باید منتظر ماند و دید که تیم توسعه دهنده محصول تا چه اندازه برای بخش تیمی آن برنامه دارد. این بخش تا به این جای کار و با چالش هایی که پیش روی تیم های حاضر قرار می دهد، جذابیت خاص خودش را دارد. به نظر می رسد که اگر چالش های زمانی بازی با این بخش ترکیب شوند، نتیجه جالبی پیش روی مخاطبان بازی قرار بگیرد.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 33

به "چرا بازی تهرونی قابلیت چت و بازی گروهی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بازی تهرونی قابلیت چت و بازی گروهی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید