کلاهبرداری از مستاجرها با ترفند اجاره مقرون به صرفه قیمت واحد مسکونی

به گزارش آیان کتاب، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد: شروع فصل اجاره و نقل و انتقال واحد های مسکونی، باعث افزایش آگهی های دروغین کلاهبرداری با اسم واگذاری واحد های مسکونی با اجاره های مقرون به صرفه قیمت به متقاضیان شده است.

کلاهبرداری از مستاجرها با ترفند اجاره مقرون به صرفه قیمت واحد مسکونی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر گفت: با شروع فصل اجاره و جابجایی مسکن ما شاهد افزایش ثبت آگهی های دروغین در پلت فرم های سایت های واسطی مانند دیوار هستیم.

وی اضافه نمود: افراد سودجو با سوءاستفاده از این موقعیت و با ثبت آگهی های جعلی در سایت دیوار با قیمت های پایین تر از عرف معین شده و استفاده از ترفند های خاص و جلب نظر مشتریان در مورد تضمین معامله، مبالغی را تحت اسم بیعانه از مشتریان دریافت نموده و پس از واریز وجه دیگر جوابگوی تعهدات خود نیستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان داشت: متاسفانه درج آگهی های دروغین و کلاهبرداری با شیوه های مختلف با استفاده از بستر سایت دیوار و سایر سایت های واسطه ای یکی از شگرد های مجرمان بوده که با سوء استفاده از اعتماد کاربران و عدم آگاهی آنان به راحتی کلاهبرداری می نمایند؛ این افراد همیشه جدیدترین ترفند ها را برای رسیدن به مقاصد شوم خود به کار می برند.

وی ادامه داد: نظارت مستمر و دقیق بر نحوه درج آگهی و پیاده سازی نظام احراز هویت یکی از اولویت های اصلی سایت های واسطه ای است که متاسفانه علی رغم پی گیری های مکرر پلیس فتا به صورت کامل محقق نشده و مجرمان سایبری هم با استفاده از شماره تلفن و شماره حساب های که از طرق مختلف و بنام سایر اشخاص به دست می آورند از متقاضیان کلاهبرداری می نمایند.

سرهنگ پاشایی پیاده سازی موارد مذکور را در سایت های واسط جهت پیشگیری از وقوع کلاهبرداری ضروری دانست و به هموطنان توصیه کرد: به هیچ اسم هیچ گونه مبالغی را به اسم بیعانه به آگهی دهندگان پرداخت ننمایند و پس از اطمینان از اصالت کار و ارائه خدمات نسبت به انجام معامله اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 690

به "کلاهبرداری از مستاجرها با ترفند اجاره مقرون به صرفه قیمت واحد مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری از مستاجرها با ترفند اجاره مقرون به صرفه قیمت واحد مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید