بهتری: تمامی مسابقات MMA در ایران باید زیر نظر انجمن آن باشد

به گزارش آیان کتاب، رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی گفت: فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی در ایران به صورت آماتور است و برای فعالیت حرفه ای و مبارزات در قفس باید مجوز بگیریم، تمامی مسابقات باید زیرنظر انجمن باشد.

بهتری: تمامی مسابقات MMA در ایران باید زیر نظر انجمن آن باشد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، یوسف بهتری اذعان داشت: چندین سال بود از زمان روسای قبلی، که فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی به دنبال کسب مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) بود ، ما از سال گذشته فعالیت های خود را در این زمینه گسترده تر کردیم و نظرات کارشناسی را به وزارت ورزش و جوانان ارائه دادیم تا بالاخره پیروز شدیم این مجوز را دریافت کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: اکنون، ورزشکاران ما می توانند با خیال راحت و تحت قوانین رایج مملکت، زیرنظر فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی فعالیت خود را در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) ادامه دهند و در مسابقات شرکت نمایند.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی تاکید نمود: آنچه اهمیت دارد این است که انجمن هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) باید قوانین بین المللی را سرلوحه کار خود قرار دهد، این قوانین باید به تصویب شورای فنی فدراسیون برسد، بعد از شورای فنی هم باید وزارت ورزش و جوانان آن را تایید کند ، ضمن اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی نیز باید نظارت و کنترل و تاییدیه ای به آن داشته باشد.

وی درباره فعالیت بانوان در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران گفت: فعالیت بانوان باید به تایید کمیته مستقر در فدراسیون پزشکی ورزشی برسد، برای برپایی مسابقات در قفس هم باید وزارت ورزش و جوانان مجوز بدهد.

بهتری در این خصوص توضیح داد: این ورزش طبق قوانین جاری مملکت به صورت آماتور است، برای بحث حرفه ای آن که در حال حاضر، شایع و رایج شده، درصدد هستیم تا از وزارت ورزش و جوانان مجوز بگیریم و این مهم در آینده ای نزدیک رقم می خورد.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی اذعان داشت: هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) سبک نیست و در نتیجه ما هم نمی توانیم سبک داری کنیم و برای آن درجات فنی صادر کنیم ، دان و مربیگری هم نداریم ، همه مربیان شاگردان خود را در رشته های مختلف آماده می نمایند، بعد که آنها به سطح کافی از آمادگی رسیدند، می توانند در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) موظف است که قوانین داوری را از سازمان های معتبر جهانی بگیرد و در شورای فنی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی آن را به تصویب برساند. برای یکسان سازی دانش و وحدت رویه داوران ایرانی، ما می توانیم کلاس های داوری برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: تصمیماتی که در مورد انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در فدراسیون گرفته می گردد به استان ها ابلاغ خواهیم کرد، برگزاری هر مسابقه ای، چه حرفه ای و چه آماتور در کشور باید حتما زیرنظر انجمن باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 545

به "بهتری: تمامی مسابقات MMA در ایران باید زیر نظر انجمن آن باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهتری: تمامی مسابقات MMA در ایران باید زیر نظر انجمن آن باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید