تجاری سازی لباس هایی که با گرافن بهبود یافته است

به گزارش آیان کتاب، شرکت ورسارین (Versarien) تولید لباس های ورزشی تقویت شده با گرافن را در برنامه های خود قرار داده است.

تجاری سازی لباس هایی که با گرافن بهبود یافته است

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران؛ شرکت مواد پیشرفته گرافن ورسارین در طیف وسیعی از پروژه های مهندسی در حال کار است، این بار این شرکت به سراغ لباس های ورزشی رفته است. گروه مهندسی پیشرفته مستقر در استاورتون مدت هاست در حال تولید محصولات بافته شده با گرافن است و در این راستا، قرارداد های مختلفی را به امضا رسانده است که از توافق نامه توسعه محصول با وزارت دفاع گرفته تا ماسک های صورت، از جمله فعالیت های ورسارین بوده است.

این شرکت در مرحله بعد فعالیت های خود، طیف وسیعی از کالا های ورزشی را در دستور کار تولید قرار داده است. اولین لباس های تولید شده با گرافن قرار است در این ماه تحویل مشتریان داده شوند.

نیل ریکتز رئیس اجرایی ورسارین گفت که این شرکت با وام 5 میلیون پوندی بنیاد نوآوری بریتانیا اقدام به توسعه فناوری منسوجات پیشرفته کرده و در سراسر دوران شیوع بیماری کرونا در حال کار روی منسوجات پیشرفته بوده است.

چندی پیش، شرکت ورسارین پیروز به دریافت وام 5 میلیون پوندی از بنیاد نوآوری بریتانیا شد. بنیاد نوآوری بریتانیا طی سه سال گذشته با اختصاص بودجه ای برای شرکت ورسارین از تولید گرافن در این شرکت حمایت کرده است. اختصاص این وام که در ابتدای جولای 2020 اجرا شده، قرار است در تسهیل تولید مقادیر کافی گرافن توسط شرکت ورسارین به کار گرفته شود. وام های نوآوری که برای پشتیبانی از شرکت های کوچک و متوسط بریتانیا اختصاص داده می شود، به دنبال توسعه محصولات، فرایند ها یا خدمات جدید بهبود یافته است و همچنین پروژه های تحقیق و توسعه که در مراحل آخر کار خود هستند و هنوز به مقیاس تجاری سازی نرسیده اند، از این وام ها بهره مند می شوند.

وی گفت: این بخشی از یک برنامه مستمر ورسارین برای وارد کردن گرافن به محصولات مختلف است که ما روزانه استفاده می کنیم، با استفاده از خواص منحصر به فرد گرافن ویژگی هایی نظیر مدیریت حرارتی و خواص ضد باکتری در محصولات ایجاد می شوند. امیدواریم این راستا منجر به لباسی شود که بتواند بدن ما را حس و از آن پشتیبانی کند، لباس هایی که نه تنها بهترین عملکرد را در افراد نخبه ورزشی به همراه داشته باشد، بلکه با ارائه اطلاعات در مورد کارآیی و متوقف کردن آسیب دیدگی قبل از جدی تر شدن آنها، درک بهتری برای کاربر ایجاد کند.

وی افزود: لباسی را تصور کنید که می تواند اتفاقات مهم سلامتی مانند حملات قلبی را پیش از آن که حتی رخ دهد پیش بینی کند یا پوششی را تصور کنید که باعث از بین رفتن ویروس ها می شود، یا لباسی را متصور شوید که می داند چند قدم و چه مسافتی پیموده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 410

به "تجاری سازی لباس هایی که با گرافن بهبود یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی لباس هایی که با گرافن بهبود یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید