خانواده جورج فلوید 27 میلیون دلار غرامت دریافت می نماید

به گزارش آیان کتاب، شورای شهر مینیاپولیس با پرداخت 27 میلیون دلار به خانواده جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی که به دست پلیس این شهر کشته شد، موافقت کرد.

خانواده جورج فلوید 27 میلیون دلار غرامت دریافت می نماید

به نقل از یورونیوز، این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که انتخاب اعضای هیات منصفه دادگاه کیفری متهم این پرونده همچنان ادامه دارد.

بن کرامپ، وکیل خانواده فلوید در بیانیه ای گفت که این بزرگترین توافق حقوق مدنی آمریکا تا به امروز بوده است و پیغام قدرتمندی را ارسال می نماید که زندگی سیاهان مهم است و خشونت پلیس علیه رنگین پوستان باید خاتمه یابد.

درک شووین، افسر سابق اداره پلیس مینیاپولیس در تاریخ 25 مه سال گذشته حدود 9 دقیقه زانوی خود را روی گردن جورج فلوید فشار داد و باعث مرگ وی شد. انتشار ویدئوی لحظه مرگ این سیاه پوست آمریکایی اعتراضات گسترده ای را در پی داشت و به یک جنبش ملی در موضوع عدالت نژادی تبدیل شد.

خانواده جورج فلوید، در ماه ژوئیه گذشته پرونده شکایت حقوق مدنی فدرال را علیه شهرداری، شووین و سه افسر اخراج شده دیگر که به مرگ فلوید متهم شده بودند، به جریان انداخت. پلیس زیر مجموعه شهرداری است.

آن ها افسران پلیس را متهم کردند زمانیکه می خواستند جورج فلوید را مهار نمایند، حقوق وی را نقض نموده اند و شهرداری اجازه داده است که فرهنگ اعمال بیش از حد زور، نژادپرستی و مصونیت از مجازات در بین نیروهای پلیس شهر رشد کند.

دادگاه کیفری رسیدگی به پرونده قتل جورج فلوید نیز از روز سه شنبه گذشته با انتخاب تعدادی از اعضای هیات منصفه شروع شده است.

قرار است دادگاه دیگری در 29 ماه مارس برگزار گردد و انتظار می رود در اوایل ماه آوریل حکم نهایی دادگاه اعلام گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 497

به "خانواده جورج فلوید 27 میلیون دلار غرامت دریافت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده جورج فلوید 27 میلیون دلار غرامت دریافت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید