نجات 80 نفر از یک مجتمع تجاری در تهران

به گزارش آیان کتاب، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران عصر دوشنبه در این باره گفت: ساعت 15:52 این حادثه آتش سوزی در خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از چهار راه پارک وی، خیابان فیاضی، خروجی بزرگراه مدرس، کوچه نیلوفر غربی، به سامانه 125 اعلام شد و بی درنگ ماموران چهار ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.

نجات 80 نفر از یک مجتمع تجاری در تهران

به گزارش ایرنا، سیدجلال ملکی در ادامه اضافه نمود: محل آتش سوزی یک ساختمان 13 طبقه بود که هفت طبقه روی زمین و 6 طبقه زیر زمین داشت. زمانی که نیرو ها به محل رسیدند در طبقه منفی 3، در قسمت شوتینگ زباله که در مجاورت داکت و رایزر ساختمان بود، آتش سوزی اتفاق افتاده بود.

او گفت: زمانی که آتش نشانان به محل رسیدند به وسیله داکت ها دود زیادی به طبقات بالایی راه پیدا نموده بود به گونه ای که از در ورودی این ساختمان دود بسیار غلیظ و متراکمی به بیرون متصاعد می شد. در همین حال که افراد بسیاری در ساختمان محبوس بودند آتش نشانان با اتخاذ تدابیر عملیاتی به چند گروه تقسیم شدند، چند گروه برای خاموش کردن آتش و چند گروه برای نجات افراد محبوس به داخل ساختمان رفتند.

ملکی ادامه داد: گروهی از آتش نشانان با دستگاه های تنفسی به طبقه منفی 3 رفتند و آتش را خاموش و حتی یک سیلندر گاز شعله ور را نیز از محل خارج کردند که وجود این مایعات قابل اشتعال بسیار شرایط را بحرانی می نماید. در مجموع حدود 80 نفر از آقایان و خانم هایی که در ساختمان حضور داشتند به بیرون منتقل شدند.

او یادآور شد: در این حادثه فقط یک آتش نشان دچار مصدومیت شد. با کوشش آتش نشانان این حادثه دقایقی است مهار شده است و کارشناسان آتش نشانی در حال آنالیز دلیل این آتش سوزی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1038

به "نجات 80 نفر از یک مجتمع تجاری در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 80 نفر از یک مجتمع تجاری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید