شرایط وخیم قبرستانی در سمنان

به گزارش آیان کتاب، قبرستان قدیمی سنادره در منطقه جنوب شهر سمنان و در محله ای قدیمی به نام سنادره در بلوار حکیم الهی سمنان واقع شده است. در این قبرستان قدیمی سنگ قبر ها شکاف خورده و فرو رفته و پیش بینی چند سال پیش کارشناسان زمین شناسی در مورد پیشروی فرو چاله ها به سمت شهر را اثبات می نماید.

شرایط وخیم قبرستانی در سمنان

بعلاوه دو آب انبار قدیمی در این منطقه که ثبت آثار ملی نیز شده است به وسیله سودجویان تخریب شده است.

گورستان قدیمی سنادره در منطقه جنوب شهر سمنان و در محله ای قدیمی به نام سنادره سمنان واقع شده است، بنا به روایت اهالی این منطقه و تاریخ درج شده بر روی قبر ها، از سال های 1250 تا 1364 محلی برای دفن اموات در شهر سمنان بوده است و از سال 1364 دفن میت در این منطقه متوقف شده است.

به گفته اهالی این منطقه که بیشتر صاحبان مشاغلی، چون کارگاه های صنعتی و فلزی، ضایعات فروشی، جوشکاری، درب و پنجره سازی، مکانیک، و... هستند این قبرستان به نام قبرستان سنادره مشهور است. این منطقه امروزه به دلیل بی توجهی و فروریختن قبر ها به محلی برای انباشت زباله، تردد معتادان و... تبدیل شده است و بعلاوه تردد برای اهالی در این منطقه به دلیل ریزش قبر ها خطرناک شده است، ولی متأسفانه هیچ برنامه ای از سوی مسوولین شهری برای ساماندهی به این منطقه ها اعلام نمی گردد. در حال حاضر شرایط گورستان به این شکل درآمده که این مهم نیازمند رسیدگی است.

عکاس: بهناز نصرتی/ صداوسیما

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 828

به "شرایط وخیم قبرستانی در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط وخیم قبرستانی در سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید