ولادیمیر پوتین سند تمدید پیمان استارت نو را امضا کرد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، روسیه و ایالات متحده آمریکا چهارشنبه گذشته و کمتر از یک هفته مانده به تاریخ انقضای پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک موسوم به استارت نو در خصوص تمدید پنج ساله این پیمان توافق کردند.

ولادیمیر پوتین سند تمدید پیمان استارت نو را امضا کرد

در همین ارتباط، کاخ کرملین روز آدینه خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سند تنفیذ توافقنامه مزبور را امضا نموده است.

در بیانیه کاخ کرملین آمده است: رئیس جمهور قانون فدرال برای تنفیذ توافقنامه مربوط به تمدید معاهده میان فدراسیون روسیه و ایالات متحده را که در زمینه تدابیری برای کاهش و تحدید بیشتر تسلیحات تهاجمی استراتژیک مورخ هشتم آوریل 2010 است، امضا کرد.

طبق قوانین روسیه، قانونِ تنفیذ توافقنامه مزبور که به امضای پوتین رسیده است، از روز انتشار رسمی آن قابلیت اجرا می یابد.

لازم به ذکر است، پیمان استارت نو که از سال 2011 به اجرا درآمده است، در روز پنجم فوریه 2021 به خاتمه می رسد. این پیمان تنها توافقنامه قانونی برجای مانده و الزام آور در حوزه کنترل تسلیحات هسته ای میان دو قدرتی است که دارای بیشترین تعداد کلاهک هسته ای در دنیا هستند.

این توافقنامه بر این فرض بنیادین پایدار است که هر کدام از طرف های توافقنامه تسلیحات استراتژیک در زرادخانه هسته ای خود را به 700 فروند موشک، 1550 کلاهک موشکی و 800 فروند موشک انداز کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 412

به "ولادیمیر پوتین سند تمدید پیمان استارت نو را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولادیمیر پوتین سند تمدید پیمان استارت نو را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید