پسری که از راز مخوف مادربزرگ ها سر درمی آورد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران ، چارلی و مادربزرگ ها نوشته کیتی تاول، نویسنده آمریکایی است. این کتاب که در ژانر ادبیات وحشت قرار می گیرد با عنوان اصلی Charlie and the grandmothers در سال 2015 منتشر شد و سپس با ترجمه میلاد بابانژاد و الهه مرادی از سوی نشر پیدایش در ایران منتشر شد.

پسری که از راز مخوف مادربزرگ ها سر درمی آورد

شخصیت اصلی این کتاب پسری دوازده ساله به نام چارلی است که ترسو و همواره نگران است. او به همراه خواهر کوچک ترش جورجی، علی رغم میل شان به خانه مادربزرگی می فرایند که قبلا او را ندیده اند، تا زمستان را در آنجا سپری نمایند. مادربزرگ پرل و خواهرش، مادربزرگ اوپال، به نظر بی آزار می رسند. اما چارلی خیلی زود می فهمد که آنها راز وحشتناکی را پنهان می نمایند. رازی که از تمام کابوس ها و ترس هایی که چارلی تا آن زمان دارد، وحشتناک تر است. خانه ترسناک مادربزرگ ها و اتفاقات عجیبی که آنجا می افتد، همگی دست به دست هم می دهند تا چارلی و خواهر کوچک ترش در معرض خطرهای بزرگی قرار بگیرند. اما غیر از چارلی و خواهرش پای بچه های دیگری نیز در میان است و چارلی کوشش می نماید جان خواهرش و سایر بچه ها را از دست هیولاهای وحشتناک و ارباب بدجنس شان نجات دهد.

در بخشی از این رمان ترسناک می خوانیم:

روز جدید با صدای زنگ و سروصدای مادربزرگ ها آغاز شد که می گفتند: پاشید! وقت غذاتونه کوچولوها! مگه تو گوش تون خاک ریختن که نمی شنوید؟ گفتم پاشد!

چارلی حتی یک لحظه هم چشم هایش را نبسته بود، اما بقیه با داد و بیداد مادربزرگ ها و ضربه زدن به میله های فلزی کنار تخت ها به سختی از خواب بیدار می شدند.

چارلی در گوش فرچه ریش تراشی گفت: حالا چی کار باید بکنیم؟ فرچه ریش تراشی ادای خوردن درآورد.

چارلی آرام گفت: اوه! منظور از غدا خوردن، خوردن همان مایع چندش و سیاهی بود که روز قبل نزدیک بود خرابش کند. به خودش لرزید. چگونه قراربود از زیر این یکی کار در برود؟ اصلا باید این کار را می کرد؟...

کیتی تاول، مدیر خلاق و نویسنده در پورتلند، اورگان است و آرزو دارد روزی بانوی پیر ترسناک خانه ای باشد که همه بچه های محله درباره اش داستان های شبح می گویند. او همچنین نویسنده Skary Childrin ، چرخ فلک غم و اندوه و خالق وب سایت Childrin R Skary است.

نشر پیدایش، کتاب چارلی و مادربزرگ ها را در 288 صفحه مصور با شمارگان 500 نسخه و قیمت 63 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 564

به "پسری که از راز مخوف مادربزرگ ها سر درمی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسری که از راز مخوف مادربزرگ ها سر درمی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید