ویزای کانادا: کرونا در کانادا؛ حذف محدودیت ساعات کاری دانشجویان خارجی

به گزارش آیان کتاب، جدیدترین خبرها گویای این هستند که دولت کانادا برای مبارزه با شیوع کرونا به طور موقت، محدودیت ساعات کاری دانشجویان خارجی را (که 20 ساعت در هفته است) حذف نموده است آن هم مشروط بر اینکه دانشجو در یکی از بخش های ضروری نظیر سلامت و درمان، زیرساخت های مهم، یا تامین مواد غذایی و سایر کالاهای حیاتی کار کند. لازم به ذکر است این روزها که کانادا با کرونا درگیر است نیروی کار بعضی از بخش ها و صنایع تحت فشار زیادی قرار گرفته اند و دولت فدرال کانادا هم به خوبی می داند که دانشجویان خارجی که در حال حاضر در کانادا حضور دارند به کانادا یاری می نماید بر این مسائل فائق آید.

ویزای کانادا: کرونا در کانادا؛ حذف محدودیت ساعات کاری دانشجویان خارجی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

برای مثال، هزاران دانشجوی خارجی در رشته های مربوط به سلامت و شرایط های اضطراری مشغول تحصیل هستند و در این بین، بسیاری از دانشجویان خارجی هستند که در شرف فارغ التحصیلی از این رشته ها قرار دارند و در آنها دوره دیده اند. این ارفاق موقت می تواند به یاری بیمارستان ها و کلینیک ها بیاید و نیروی کار دوره دیده و ماهر را در این شرایط بحرانی در اختیار آنها قرار دهد.

آنگونه که وزیر مهاجرت کانادا آقای مارکو مندیسینو گفته است مهاجران، نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان خارجی یاری شایانی به نیروی کار مشغول خدمت در خط مقدم مبارزه با کرونا و سایر بخش های خدمت رسان می نمایند. ما کوشش و ایثاری که آنها در راه حفظ سلامت و نجات جان کانادایی ها و هم ارائه کالاها و خدمات حیاتی انجام می دهند را ارج می نهیم.

بعلاوه گفتنی است که دانشجویان خارجی و کارفرمایان آنها باید به رهنمودی که وزارت امنیت عمومی و آمادگی در برابر شرایط های اضطراری کانادا در رابطه با خدمات و مشاغل ضروری در همه گیری کووید 19 منتشر نموده مراجعه نمایند تا ببینند که آیا کاری که دانشجو می خواهد انجام دهد این امکان را به او می دهد که بیش از 20 ساعت در هفته طی این دوره بحرانی کار کند یا خیر؟

نکته دیگر اینکه این ارفاق موقت تنها تا روز 31 آگوست 2020 اجرایی خواهد بود. به گزارش Statistics Canada در سال 2017-2018 بیش از 11000 دانشجوی خارجی در رشته های سلامت و درمان دانشگاه های کانادا ثبت نام نموده اند و این رقم معادل 4 درصد دانشجویان رشته های سلامت و درمان در آن سال است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 733

به "ویزای کانادا: کرونا در کانادا؛ حذف محدودیت ساعات کاری دانشجویان خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: کرونا در کانادا؛ حذف محدودیت ساعات کاری دانشجویان خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید