از گوشی موبایل فراوری داخل استفاده می کنم

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، عیسی زارع پور درباره برنامه وزارت ارتباطات برای فراوری موبایل ایرانی، گفت: در حال حاضر سالانه حدود 10 تا 15 میلیون گوشی همراه وارد ایران می گردد که این واردات حدود 3 تا 5 میلیارد دلار ارزبری دارد. ظرفیت های خوبی برای فراوری موبایل در کشور وجود دارد اما باید بازار آن در کشور شکل گیرد و مردم به این موبایل ها اطمینان نمایند.

از گوشی موبایل فراوری داخل استفاده می کنم

وی ادامه داد: البته ممکن است نواقصی وجود داشته باشد اما باید به این نکته توجه کرد که موبایل ایرانی فراوری داخل بوده، در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده می گردد، موجب اشتغالزایی خواهد شد، در مردم و جامعه خودباوری ایجاد می نماید و نسبت به گوشی های خارجی مقرون به صرفه تر است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه گوشی که هم اکنون از آن استفاده می کنم ایرانی است و ظرفیت های مناسبی هم دارد، گفت: فراوری گوشی های همراه متنوع به برنامه ریزی منجسم، عزم عمومی و باور ملی احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: ما در کوشش هستیم تا بخش قابل توجهی از احتیاج کشور به گوشی همراه به وسیله فراوری بومی تأمین گردد اما مردم هم باید همراهی نمایند زیرا حتی اگر محصولات باکیفیت هم فراوری گردد اما مردم همراهی ننمایند، اتفاق مثبتی در این زمینه نمی افتد.

زارع پور در پاسخ به این سوال که آیا گوشی های همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خود را دارند؟ شرح داد: بله؛ حتی سرمایه گذارانی ایرانی که اکنون در عرصه فراوری در سایر کشورها فعال هستند، آمادگی دارند که ظرفیت خود را برای فراوری گوشی همراه در ایران به کار بگیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فراوری انواع گوشی های همراه با کیفیت، شدنی است اما باید باور ملی شکل گیرد و مردم هم صبر نمایند، توضیح داد: گاهی ممکن است بعضی گوشی ها یکی از توانایی های گوشی های خارجی را نداشته باشد، طبیعی است ابتدای کار فراوری است باید مردم همراهی نمایند، تا روزی که بتوان صادرنماینده گوشی همراه بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 746

به "از گوشی موبایل فراوری داخل استفاده می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گوشی موبایل فراوری داخل استفاده می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید