فین تک ها و تاب آوری اقتصاد ایران

به گزارش آیان کتاب، فین تک ها به عنوان ابزار کاربری برای ارتقای تاب آوری اقتصاد می توانند نقش موثری در افزایش چابک سازی دولت ایفا کنند.

فین تک ها و تاب آوری اقتصاد ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، علی صالح آبادی در نهمین کنفرانس مهندسی اقتصادی ایران با موضوع مهندسی اقتصادی و تاب آوری در اقتصاد، اضافه کرد: فین تک کاربرد نوآورانه فناوری در خدمات اقتصادی را ایجاد می کند بنابراین با این ابزار رشد سریع تر کسب و کارهای کوچک و صرفه جویی در هزینه های اقتصادی ممکن می شود.

وی اضافه کرد: شکستن محدودیت های جغرافیایی، توانایی در ارزیابی ریسک های احتاقتصادی و کاهش هزینه استفاده همگانی از برنامه های فناورانه از دستاوردهای استفاده از فین تک است.

صالح آبادی با اشاره به اینکه نیاز به نوآوری در مدل کسب و کار صنعت اقتصادی از مهمترین عوامل موثر در شکل گیری فین تک هاست، گفت: فین تک در اقتصاد با تکیه بر صنعت اقتصادی باعث دگرگونی در حوزه سرمایه گذاری و دسترسی به منابع اقتصادی، سیستم پرداخت پیشرفته، مدیریت روابط مشتری، صدور فاکتور به تمام کسب و کارها و انجام تراکنش های آنلاین از طریق موبایل یا تبلت با کارآمدی بالاتر می شوند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه دیجیتال سازی پول و ایجاد عرصه جدید در فرآیندهای اقتصادی معلول حضور فین تک هاست، شرح داد: با کمک فین تک ها شرایط برای جریان نقدینگی آسان، مدیریت سرمایه کارآمدتر و جذب منابع اقتصادی امن و پایدارتر فراهم می شود که برآیند این دگرگونی ها ارتقا تاب آوری اقتصادی است.

صالح آبادی گفت: بر اساس گزارش های بین المللی در حوزه صنعت بانکداری، شاهد تمایل روزافزون برای همکاری نزدیک میان شرکت های فین تک و بانک های سنتی هستیم و در حال حاضر 91.3 بانک ها و 75.3 درصد از شرکت های فین تک علاقه مندند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی گفت: صنعت بانکداری با برخورداری از شبکه گسترده، قدرت تامین اقتصادی وهمچنین آشنایی با قوانین اقتصادی با هم افزایی با فین تک ها می تواند به نهادینه سازی مدل های نوین کسب و کار و به کار گیری موثر و به موقع داده ها کمک کند.

صالح آبادی در این کنفرانس با تاکید بر اینکه فین تک ها پیشران اقتصاد دیجیتال هستند، پیشنهاد داد از ظرفیت فین تک ها در حوزه یکپارچه سازی بازار داخلی، توسعه زیرساخت های الکترونیکی؛ بهبود مقررات در جهت ایجاد فضای رقابتی و نیز کنترل هوشمند تورم استفاده شود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار امیدواری کرد با ادامه فرایند پرسرعت استفاده از فین تک ها در کشور بتوانیم به ایجاد یکپارچه زیرساخت های داخلی کمک کرده و فرصت ها در اقتصاد جهان را مغتنم بشماریم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 473

به "فین تک ها و تاب آوری اقتصاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فین تک ها و تاب آوری اقتصاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید