بازه قیمت منصفانه در آگهی های خودروی دیوار چیست؟

به گزارش آیان کتاب، دیوار خبر داده که با سازوکاری دقیق امکان سوداگری در آگهی های خودرو را از بین برده است. چند ماه پیش دیوار گفت که با مشخص بازه قیمت منصفانه برای هر مدل خودرو و بروزرسانی روزانه آن، امکان ورود قیمت های عجیب و غریب در آگهی ها را از بین برده است.

بازه قیمت منصفانه در آگهی های خودروی دیوار چیست؟

با گذشت چند ماه از این ماجرا مشاهده می گردد که این ترفند کاملا موثر بوده و دیگر کاربری از بالا بودن و غیر واقعی بودن قیمت خودروها در دیوار شکایت نمی کند. اما دیوار چگونه توانسته این ترفند را پیاده کند؟

به طور معین دیوار بازه ای را برای درج قیمت منصفانه خودرو تعریف نموده است. هر قیمتی که خارج از این محدوده باشد، پس از آنالیز از سوی ناظران حذف و عبارت غیرقابل نمایش جایگزین قیمت می گردد.

حدبیشتر قیمت خودرو بر اساس میانگین قیمت معاملات اجرا شده در دو هفته اخیر معین می گردد. این میانگین هم بر اساس داده های موجود در مراکز تعویض پلاک استخراج می گردد. ناگفته نماند که در صورت افت قیمت خودرو اتکای دیوار به میانه قیمت در دو هفته گذشته نخواهد بود و در همان روز تاثیر فرایند کاهشی را در معین بازه منصفانه می بینیم، اما در صورت افزایش قیمت به میانگین قیمت دو هفته گذشته اتکا می گردد تا با این سازوکار افزایش قیمت ها کنترل گردد. ضمن اینکه قیمت خودروهای کارنموده به صورت هوشمند با اعمال ضریبی روی قیمت خودروهای صفر هم قابل شناسایی است. یعنی با تلفیق این دو شیوه امکان درج قیمت های ساختگی و جعلی که آگهی آن ها اصلا به مرحله فروش هم نمی رسد، وجود ندارد. اگر کاربری بخواهد به دلایلی مثل افزودن آپشن ها و امکانات جانبی خودرویی را آگهی کند هم این نکته در توضیحات دیوار درج می گردد.

از سوی دیگر بخش ویژه ای هم به محتوای بیشتر آگهی های خودرو در دیوار اضافه شده که به شکل یک طیف با شمایل گرافیکی نشان می دهد قیمت این آگهی در کجای بازه قیمت منصفانه جای می گیرد. با این مکانیسم خریداران می دانند این خرید تا چه حد ارزان است.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 674

به "بازه قیمت منصفانه در آگهی های خودروی دیوار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازه قیمت منصفانه در آگهی های خودروی دیوار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید