بیدار شدن با سردرد خطرناک است؟

به گزارش آیان کتاب، به نقل از هلث، اگر صبح ها دچار ضربان دردناکی در سرتان می شوید، می تواند نگران کننده باشد، اما نترسید شما تنها نیستید. بعضی از افراد این سردرد را به کم آبی یا کمبود خواب نسبت می دهند، در حالی که بعضی دیگر نگران سلامتی خود هستند و ممکن است بر این باور باشند که اتفاق بدتری در حال وقوع است.

بیدار شدن با سردرد خطرناک است؟

دکتر میشل اظهار کرد اغلب اوقات بیدار شدن با سردرد به این معنی است که فرد واقعا در حال کوشش برای دریافت هوای کافی در هنگام شب برای تنفس صحیح در زمان خواب بوده است.

وی گفت وقتی بیدار هستید، تمام ماهیچه های ناحیه گردن، مجاری تنفسی یا لوله ای که ما به وسیله آن تنفس می کنیم را باز نگه می دارند اما وقتی به خواب می روید، به خصوص خواب عمیق، این عضلات شل می شوند.

با شل شدن عضلات، زبان و بافت پشت گلو در داخل راه هوایی قرار می گیرند و اگر راه هوایی تنفسی کوچک باشد یا به وسیله بافتی مسدود شده باشد، سیستم تنفسی را مسدود می نماید. بدن هر کاری که می تواند انجام می دهد تا راه هوایی را دوباره باز کند، بنابراین اول از همه، از خواب عمیق خارج خواهید شد.

فک پایین را به جلو حرکت و دندان هایتان را فشار می دهید زیرا زبان را صاف می نماید و همه این موارد راه هوایی را بیشتر باز اما ماهیچه ها را خسته می نماید، بنابراین با فک های دردناک از خواب بیدار می شوید. ماهیچه ها در اطراف صورت خسته و سردرد دارید چون فقط سعی کردید در شب نفس بکشید.

میشل به افرادی که به طور مداوم با سردرد از خواب بیدار می شوند توصیه کرد به پزشک عمومی خود مراجعه نمایند تا بتوانند آنچه را که در خصوص خواب آنان رخ می دهد را آنالیز کند البته این مورد تنها چیزی نیست که می تواند باعث این مشکل گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 خرداد 1403 بروزرسانی: 23 خرداد 1403 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1252

به "بیدار شدن با سردرد خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیدار شدن با سردرد خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید