تغییرات نو قوانین کشتی اعلام شد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران و طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی چندی پیش خبری مبنی بر بعضی تغییرات در قوانین کشتی منتشر شد که اتحادیه جهانی امروز با تشریح این تغییرات بر روی سایت خود به آن پرداخت. بر این اساس تغییرات قوانین کشتی به توضیح زیر اعلام شد:

تغییرات نو قوانین کشتی اعلام شد

1- اجرایی شدن نسخه نو نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال 2022 به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

2- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه انجام شده را به وسیله مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

3- معین زمان تعیین برای درخواست چلنج از سوی مربیان

الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو

ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند

4- تمامی فرار از فن ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.

الف: کلیه فرار از تشک ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به توضیح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نشود: یک پوئن بخاطر خروج پا همچنین اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی شود: 2 پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به علت فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

5- در رده های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم 2 دقیقه ای برگزار می شود U15 (نونهالان) و U17 (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف گشت و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو) زمان فعال 30 ثانیه مستقیم در خواست شود.

6- هر کشتی گیری که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر علت تعیین یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می نماید.

7- در زمان 30 ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتیکه کشتی گیر فعال امتیازی را دریافت نماید 30 ثانیه ادامه می یابد و در خاتمه یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می گیرد. این 30 ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (30 ثانیه) امتیازی کسب کند.

8- الزام همراهی کردن حریف به وسیله مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف شد.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می شود، می بایست طبق این قوانین انجام پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 975

به "تغییرات نو قوانین کشتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات نو قوانین کشتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید