تولید یک داروی گیاهی موثر برای ترک اعتیاد در ایران

به گزارش آیان کتاب، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه داروهای ترک اعتیاد تا به امروز جوابگو نبوده اند، از تولید یک داروی گیاهی برای ترک اعتیاد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

تولید یک داروی گیاهی موثر برای ترک اعتیاد در ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به تولید یک داروی جدید گیاهی برای درمان اعتیاد اظهار کرد: داروهای موجود در بازار که برای ترک اعتیاد و درمان استفاده می شد، جوابگو نبود و ما تصویر مثبت و درستی از آنها نگرفتیم.

وی اضافه کرد: با توجه به علم روز دنیا، تحقیقات و مشاهداتی که اجرا شده است، در یک بازه زمانی تصمیم گرفته شد با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان این دارو در داخل کشور تولید شود.

  • منتظر مجوز سازمان غذا و دارو هستیم

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این دارو در مراحل پایانی و کسب مجوز از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت است که بعد از اخذ مجوز از آن نهاد، این دارو رونمایی می شود و در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: تجربیات دنیا نشان می دهد این داروی گیاهی تأثیر بسیار خوبی در بهبود و درمان معتادان داشته است و همچنین به رفع قاچاق و مسائل دیگری که به این حوزه مربوط می شود کمک بسکمک کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این دارو کشف خود ما است یا نمونه خارجی دارد، گفت: این دارو نمونه های خارجی دارد و در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ولی ما در داخل کشور خودمان آن را تولید کرده ایم و تنها این دارو در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد نه نمونه های خارجی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 122

به "تولید یک داروی گیاهی موثر برای ترک اعتیاد در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید یک داروی گیاهی موثر برای ترک اعتیاد در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید