تکمیل ایستگاه فضایی چین تا سال 2022

به گزارش آیان کتاب، چین میخواهد فرایند تکمیل ایستگاه فضایی بین المللی خود را تا سال 2022 به خاتمه برساند و از استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی که تحت سیطره آمریکاست، رهایی یابد.

تکمیل ایستگاه فضایی چین تا سال 2022

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ژو جیانپینگ طراح اصلی برنامه اعزام فضانورد توسط چین به فضا در این مورد گفته است: ایستگاه فضایی چین 100 تن وزن خواهد داشت و برای اقامت سه فضانورد مناسب خواهد بود. این ایستگاه به گونه ای طراحی شده که در صورت لزوم عظیم تر می گردد و می تواند افراد بیشتری را در خود جای دهد.

وی هدف اصلی از تأسیس این ایستگاه را تسهیل راهنمایی مستقل برنامه های فضایی چین در درازمدت دانسته تا انجام برنامه های فضایی کوتاه مدت و بلندمدت چین با دقت و سرعت بیشتری صورت پذیرد. این اقدام باعث افزایش کیفیت زندگی فضانوردان چینی و کنترل دقیق تر شرایط سلامت آنها خواهد شد و زمینه را برای راه اندازی یک آزمایشگاه فضایی ملی توسط چین فراهم خواهد نمود.

چین برای افزایش حضور در فضا برنامه های درازمدتی را در دست اجرا دارد. این کشور به دنبال اعزام فضانورد به ماه و ارسال فضاپیمای بدون سرنشین به مریخ طی یک دهه آینده است و یک سیستم موقعیت یابی مکانی مستقل نیز برای بی نیازشدن از سیستم جی پی اس آمریکا ابداع نموده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 118

به "تکمیل ایستگاه فضایی چین تا سال 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل ایستگاه فضایی چین تا سال 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید