جزئیات طرح محدودیت های هوشمند کرونایی اعلام شد

به گزارش آیان کتاب، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت جزئیات طرح مدیریت هوشمند محدودیت های کرونا از ابتدای آذرماه را بیان کرد.

جزئیات طرح محدودیت های هوشمند کرونایی اعلام شد

باشگاه خبرنگاران پویا: محسن فرهادی با بیان اینکه روز شنبه (22 آبان) کلیات طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها به تصویب ستاد ملی کرونا رسید، گفت: ار ابتدای آذرماه این طرح عملیاتی می گردد.

الزامات پنج گانه طرح مدیریت محدودیت های کرونایی

وی اضافه نمود: این طرح الزامات پنج گانه دارد. الزاماتی که طراحی شده شامل کارکنان دولت، اصناف، واحدهای صنعتی، کارگاهی، تجاری، واحدهای آموزشی و واحدهای مرتبط با مناسبت ها و ترددهای مردم است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: اولین اولویت طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها کارکنان دولت است؛ از ابتدای آذرماه، کلیه کارکنان دولت و مؤسسات دولتی باید با تزریق واکسن کرونا در محل کار حاضر شوند.

کارکنان واکسن نزده چگونه جریمه می شوند؟

فرهادی با اعلام اینکه در زمان حاضر حدود 80 درصد کارکنان دولت واکسن زده اند، توضیح داد: عده کمی که هنوز واکسینه نشده اند باید در این فرصت به جامانده واکسن خود را تزریق نمایند زیرا در غیر این صورت از ابتدای آذرماه از حضورشان در محل کار جلوگیری می گردد و در وهله اول به آنها مرخصی بدون حقوق داده خواهد شد؛ در مرحله دوم برای آنها غیبت زده می گردد و در مرحله سوم، پرونده کارکنان واکسینه نشده به هیئت های بدوی تخلفات کارکنان دولت برای انفصال از خدمت به مدت یک ماه ارجاع می گردد.

وی ادامه داد: اساس کار طرح محدودیت های هوشمند، سامانه های موجود است؛ کارت دیجیتال واکسن و کیوآر کد روی آن، کافی است. همه افراد باید به سامانه سلامت وزارت بهداشت مراجعه و کارت دیجیتال فارسی خود را دریافت نمایند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه کیو.آر. کد (QR-code) روی کارت واکسن کرونا، ملاک نظارت است، درباره نظارت بر واکسیناسیون سایر گروه ها نیز گفت: اصناف به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه آنها مانند دفاتر پیشخوان دولت، استخر، سینما، فروشگاه زنجیره ای و… پذیرش مشتری در محل دارند؛ در این گروه ها باید کلیه کارکنان و خدمت گیرندگان واکسینه شده باشند و در گروه دوم که مابقی واحدها را شامل می گردد نیز شاغلین باید واکسینه شده باشند؛ برای مثال وقتی به نانوایی مراجعه می کنیم باید نانوا و شاغلین در آن نانوایی واکسن کرونا زده باشند و برای خریدارها مسیرهای کنترلی نگذاشته ایم.

تردد بین استانی با کارت واکسن دیجیتال

فرهادی درباره ممنوعیت ترددهای بین استانی بیان داشت: مقرر شد که برای کسانی که واکسن کرونا نزده اند ترددهای بین استانی در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع باشد اما کسانی که واکسن زده اند، باید در سامانه ثبت نام نمایند؛ مسافر در سامانه های وزارت کشور کد کارت واکسن را وارد می نماید؛ سامانه های وزارتخانه های ارتباطات، کشور و بهداشت به یکدیگر متصل شده است و بنابراین صاحبان خودرو که هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق نموده اند می توانند بدون جریمه شدن مسافرت بروند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 839

به "جزئیات طرح محدودیت های هوشمند کرونایی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح محدودیت های هوشمند کرونایی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید