قزوین به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است

به گزارش آیان کتاب، مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با اقدامات شهرداری قزوین در حوزه ترویج دوچرخه سواری طی سال های اخیر این شهر به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است

قزوین به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است

به گزارش خبرنگاران قزوین؛ مرضیه حصاری در ارتباط ویدیوکنفرانس با معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: شهرداری قزوین اقدامات قابل توجهی را طی سال های اخیر در زمینه حمل ونقل پاک به انجام رسانده و قزوین به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است.

او اجرای بیش از 42 کلیومتر راستا دوچرخه را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: در این شهر احداث 75 کیلومتر راستا دوچرخه هم به تصویب رسیده است که اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول، برنامه های فرهنگی و آموزشی شهرداری قزوین در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری را مورد توجه قرار داد و افزود: این موضوع با برگزاری همایش های متنوع نظیر هم رکابی مدیران شهری با شهروندان، هم رکابی مدیران ترافیکی با شهروندان و پویش فاصله عرضی ایمن پیگیری شده است.

به گفته حصاری؛ طراحی نرم افزار کاربردی دوچرخه، اقدام دیگر شهرداری قزوین در حوزه حمل ونقل پاک بوده است و آموزش دوچرخه سواری ایمن به مردم در بوستان ها، همایش ها و.... هم از سایر اقدامات این نهاد به تعداد می رود.

او توضیح داد: این قبیل اقدامات موجب شده است تا شهر قزوین با وجود دارا بودن کمتر از یک میلیون نفر جمعیت، با کلان شهرها رقابت شایسته ای داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 667

به "قزوین به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزوین به اسم شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید