قصاص زن همسرکش در زندان

به گزارش آیان کتاب، زن جوان که به خاطر اختلاف با همسرش او را با شلیک گلوله در خواب به قتل رسانده بود، در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد.

قصاص زن همسرکش در زندان

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه خبرنگاران ، رسیدگی به این پرونده از 25 تیر سال 96 و به دنبال شنیدن صدای تیراندازی از ساختمانی مسکونی در یکی از خیابان های سهروردی تهران شروع شد. ساکنان این مجتمع بلافاصله خود را به خانه همسایه رساندند و متوجه جنایتی هولناک شدند. گزارش این جنایت به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم آنالیز صحنه جرم اعلام شد. تیم جنایی با حضور در محل با جسد خونین مرد 45 ساله ای روبرو شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.

همسر و دختر و پسر مقتول در صحنه حضور داشتند و باتوجه به اینکه آنها با همدستی یکدیگر قتل را مرتکب شده بودند هر سه نفر بازداشت شدند.

زهرا، همسر مقتول در تحقیقات به شلیک اعتراف کرد و گفت: به خاطر آزار و اذیت های همسرم با کلت کمری دست به قتل زدم. بدین ترتیب زهرا به اتهام مباشرت در قتل و دو فرزندش به اتهام معاونت در این جنایت مسلحانه روانه زندان شدند. به دنبال اعتراف زن جوان و دو فرزندش و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. زمانی که زهرا پای میز محاکمه ایستاد به دفاع از خود پرداخت و گفت: شوهرم به من می گفت تو به من خیانت می کنی. وقتی شوهرم مرا متهم به خیانت کرد کینه او را به دل گرفته و تصمیم گرفتم او را بکشم. روز حادثه وقتی همسرم خواب بود با یاری پسر ودخترم اسلحه اش را از داخل جعبه ای که وسایل خاص اش را در آن نگهداری می کرد برداشتیم وبه او شلیک کردم. بعد از دفاعیات زهرا نوبت دختر و پسرش بود و آنها زمانی که در صندلی ویژه قرار گرفتند، منکر جنایت شده و ادعا کردند که مادرشان تیراندازی نموده و زمان جنایت آنها در اتاقشان خواب بودند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده پسر مقتول از قصاص رهایی یافت و دخترش به 5 سال حبس محکوم شد. اما زهرا به درخواست اولیای دم، محکوم به قصاص شد. چهارشنبه گذشته زمان اجرای حکم فرارسید و زن جوان پای چوبه دار رفت در حالی که واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران تا آخرین لحظه در کوشش بودند تا خانواده مقتول را راضی نمایند به عروسشان مهلت دوباره ای برای زندگی بدهند و زن جوان نیز به پای مادر شوهرش افتاده و با گریه التماس می کرد تا او را ببخشند اما مادرشوهر زهرا، حاضر به گذشت نشد و خاتمه طناب دار بر گردن عروسش گره خورد و لحظاتی بعد نیز به دار آویخته شد.

توضیحات سازمان زندان ها

این در حالی است که پس از اعدام این زن جوان اخباری در بعضی رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه زن اعدامی در آخرین لحظات قبل از اعدام دچار حمله قلبی شده و سکته نموده بود اما با وجود این اتفاق وی را به دار آویختند. پس از انتشار این خبر روابط عمومی سازمان زندان های استان تهران درباره شرایط جسمانی زن جوان پیش از اجرای حکم قصاص توضیحاتی ارائه کرد.

روابط عمومی زندان های استان تهران نوشت: در پی انتشار ادعایی عجیب در رسانه های ضد انقلاب مبنی بر قصاص یک زن در زندان رجایی شهر با وجود سکته قلبی قبل از اجرای حکم، روابط عمومی زندان های استان تهران ضمن تکذیب ادعای فوق، به اطلاع می رساند فرد محکوم زهرا نام داشت که به جرم مباشرت در قتل همسر خود به قصاص نفس محکوم شده بود و باوجود کوشش های فراوان برای جلب رضایت اولیای دم، مصالحه صورت نگرفت. حتی تا یک ساعت پیش از اجرای حکم نیز مسئولان قضایی و مددکاران به منظور صلح وسازش کوشش های لازم را انجام دادند ولی به دلیل اصرار اولیای دم بر اجرای قصاص نفس، حکم اجرا شد. در زمان اجرای حکم این زن در شرایط صحت و سلامت کامل بوده و این حکم در حضور سرپرست دادسرای جنایی، نمایندگان پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و پس از معاینه کامل توسط پزشک پزشکی قانونی اجرا شد. حسب اسناد پزشکی موجود و گواهی پزشکی، وی تا زمان اجرای حکم هیچگونه بیماری قلبی ریوی و کلیوی نداشته است. در اجرای احکام قصاص معمولاً پزشکی قانونی علت مرگ را ایست قلبی اعلام می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 457

به "قصاص زن همسرکش در زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص زن همسرکش در زندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید