معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 1400 رایگان شد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران، سیدمناف هاشمی با اعلام این خبر درحاشیه مراسم تکریم از مدافعان خدمت شهرداری تهران اضافه کرد: از آنجائی که خودروهای تاکسی در مقایسه با خودروهای شخصی، سالانه دارای پیمایش بیشتری بوده و دارای کاربری حمل مسافر است لذا پایش مستمر آنها از لحاظ شرایط فراوری آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است.

معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 1400 رایگان شد

وی گفت: این طرح با هدف یاری به کاهش آلودگی هوا، حمایت اقتصادی از رانندگان تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می گردد.

معاون شهردارتهران درباره جزییات این طرح گفت: خودروهای تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که به وسیله سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هرنوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران ؛ در مراجعات نوبت اول خود از طرح رایگان استفاده نمایند.

هاشمی ادامه داد: طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 99 چندین نوبت در بازه زمانی برجسته به اجرا در آمد و استقبال خوبی از سوی تاکسیرانان را به همراه داشت که با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده تمامی خودروهای تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرتهران؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یادآورشد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش بینی خواهد شد که به این خودروها خدمات ویژه ای ارائه گردد.

بنابراین گزارش؛ هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک؛ مبلغ 47 هزار تومان بوده و خودروهای تاکسی با عمر10 سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت بایستی هر6 ماه یکبار و خودروهای تاکسی با عمر بالای 10 سال هر سه ماه یکبار می توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 480

به "معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 1400 رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 1400 رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید