نشست ویژه دختران کتابخوان در ساری برگزار گردید

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران در ساری، ابوذر علیزاده بعدازظهر سه شنبه در نشست ویژه دختران کتابخوان که در کتابخانه ابن شهرآشوب ساروی برگزار گردید، اظهار کرد: دهه کرامت که شروع آن با ولادت حضرت معصومه (س) و پایانش با ولادت امام رضا (ع) همراه است یادآور لطیف ترین علائق و مهر و وفاهای کم نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

نشست ویژه دختران کتابخوان در ساری برگزار گردید

وی اضافه نمود: خانواده در کشور عزیز ما نهاد مقدسی است که نقش اساسی در فرهنگ سازی و سلامت افراد جامعه دارد و در این خانواده توقعات و وظایف زن و مرد با هم فرق دارد، اما آنچه انسان ها را نزد خداوند محبوب می نماید عملکرد آنها است و در این میان، خداوند متعال وجود فرزند دختر را دارای برکت قرار داده و از سوی دیگر احترام به دختر به عنوان یک ویژگی انسانی مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری گفت: امروز در جامعه ما نقش و جایگاه دختران تعریفی والا دارد و از معیارهای اصلی جوامع پیشرفته، حضور دختران و زنان در مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

در ادامه رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری ساری ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار کرد: یکی از مباحث مهم امروز در جامعه ایران نقش و جایگاه زنان و دختران در عرصه های مهم اجتماعی و فرهنگی است و این نقش مهم در تمامی عرصه های علمی، اجتماعی، مالی و فرهنگی است که دختران این سرزمین می توانند ایفا نمایند.

احسان مرادی فر اعلام کرد: نقش مشخص نماینده زن در بقا و رشد جامعه بشری همواره مورد توجه بسیاری از اندیشمندان، سیاستمداران، مدیران و رهبران جوامع بوده است.

در این نشست همه دختران شرکت نماینده برنامه های فرهنگی مانند معرفی کتاب، شعرخوانی، دکلمه خوانی و برنامه های اینچنینی اجرا کردند و از دختران فعال عضو کتابخانه عمومی، قدردانی به عمل آمد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1189

به "نشست ویژه دختران کتابخوان در ساری برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست ویژه دختران کتابخوان در ساری برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید