هفت دلیلی که ضرورت ورزش های قدرتی را نشان می دهد

به گزارش آیان کتاب، ورزش های قدرتی و تمرین های تحمل وزن درست مانند تمرینات هوازی، نقش کلیدی در کاهش وزن و رسیدن به اهداف تناسب اندام دارند.

هفت دلیلی که ضرورت ورزش های قدرتی را نشان می دهد

به گزارش خبرنگاران، انجام این ورزش ها را نباید فراموش کنید تا در کمترین زمان فواید شگفت انگیز آنها را در زندگی خود ببینید:

دوران سالمندی آسان تر

ورزش قدرتی باعث تقویت استخوان ها شده٬ متالویسم را افزایش داده٬ عضلات را حفظ نموده و استرس را در بدن کاهش می دهد٬ ضمن این که باعث می گردد که فرد دوران کهنسالی راحت تری را تجربه کند.

افزایش توان ورزشی

ورزش های قدرتی نه تنها باعث افزایش قدرت بدنی می شوند بلکه سرعت، چالاکی و انعطاف بدن را هم افزایش می دهند و همه اینها برای انجام سایر ورزش ها مثل دویدن و سایر ورزش های استقامتی هم مفید و ضروری هستند.

پیشگیری از پوکی استخوان

نگرانی از پوکی استخوان باعث میگردد که به سراغ مصرف لبنیات برویم اما پیشنهاد موثر این است که در کنار مصرف لبنیات، حتما وزنه هم بزنید زیرا این کار، تراکم استخوان ها را به شکل باورنکردنی زیاد می نماید.

افزایش متابولیسم

خیلی از ما فکر می کنیم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی زیاد می گردد اما در واقع اگر عضلات بدن ما متراکمتر باشند، چربی بیشتری می سوزانیم و حتی در زمان خواب و نشستن هم چربی سوزی ما ادامه پیدا می نماید.

افزایش کیفیت خواب

وقتی که متابولیسم بالا باشد و سطح انرژی بدن در شرایط مناسبی قرار داشته باشد، خواب بسیار راحت تری هم خواهیم داشت البته سعی کنید که در زمانهای نزدیک به زمان خواب، ورزش قدرتی انجام ندهید چون ممکن است که برعکس عمل کند.

افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهمترین اثرات ورزش های قدرتی، اثرات مثبتی است که بر روی روح و روان ما برجای می گذارد. ورزش های قدرتی به ما یاری می نمایند که هم تناسب اندام داشته باشیم و هم احساس درونی ما بهتر باشد.

افزایش سلامتی عمومی بدن: گرچه هدف بسیاری از افراد از انجام ورزش قدرتی این است که تناسب اندام داشته باشند اما مهمترین دستاورد ورزش قدرتی، سلامتی و احساس زنده بودن است.

ورزشهای قدرتی در درازمدت باعث ایجاد تغییرات بسیار ارزشمندی در ما می شوند. علاوه بر زیبایی بدن، افزایش انرژی، خواب بهتر، حتی زندگی زناشویی بهتر، همگی از دستاوردهای ورزش قدرتی برای جسم و روح هستند.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 665

به "هفت دلیلی که ضرورت ورزش های قدرتی را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت دلیلی که ضرورت ورزش های قدرتی را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید