پروتزهای زانو و لگن ایرانی فراوری شد

به گزارش آیان کتاب، یک شرکت دانش بنیان ایرانی پیروز به فراوری پروتز مفصل زانو و لگن شد.

پروتزهای زانو و لگن ایرانی فراوری شد

هادی جواهری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فراوری کننده پروتزهای زانو و لگن گفت: انتقال دانش و فناوری فراوری کاشتنی های ارتوپدی و توسعه صنایع مرتبط یکی از اهداف شرکت است.

وی گفت: این محصول با نمونه هایی که به استخوان پیچ می شوند متفاوت است؛ به این شکل که پزشک بافت استخوانی را بریده و خارج می نماید و مفصل های فراوریی ما را جایگزین می نماید. در حال حاضر سه محصول مفصل زانو، مفصل لگن و بای پولار (نیمه مفصل لگن) عمده ترین فراوریات ما را تشکیل می دهد.

جواهری در خصوص سهم بازار و میزان ظرفیت فراوری این محصول نیز شرح داد و گفت: احتیاج بازار به میزان حمایت دولت از عمل های ارتوپدی در بیمارستان های دولتی بستگی دارد، به عنوان مثال در زمان اجرای طرح سلامت و افزایش حمایت دولت میزان تقاضا برای اینگونه عمل ها نیز افزایش یافت و به همان میزان تقاضای بیشتری برای محصولات ما وجود داشت، اما در امسال میزان تقاضا نصف شده بود و نزدیک به 22 هزار عمل زانو و همین مقدار عمل لگن و حدود 70 هزار عمل دو قطبی در کشور داشتیم که ما نزدیک به 18 درصد از این بازار را تأمین کردیم.

مدیرعامل شرکت در خصوص طرح توسعه ای و افزایش ظرفیت فراوری در این شرکت نیز اعلام نمود: تا انتها امسال، 75 درصد افزایش فروش را ثبت خواهیم کرد و در سال آینده نیز می توانیم با توان کنونی شرکت، میزان فروش را تا 120 درصد افزایش دهیم. با وجود اینکه برای تصاحب سهم 50 درصدی بازار هدف گذاری کردیم اما به طور حتم 35 درصد از بازار را در سال آینده در اختیار می گیریم.

وی در خصوص برنامه های صادراتی این شرکت نیز گفت: هنوز پیروز به اخذ مجور فروش در اروپا یا CE نشدیم و در کوشش هستیم در کوتاه ترین زمان ممکن این مجوز را دریافت کنیم تا امکان صادرات این محصول به اروپا را نیز داشته باشیم. البته تمامی تست های آزمایشگاهی مورد احتیاج برای اخذ این مجوز اجرا شده و اقدامات آن در حال اجرا است.

جواهری در خصوص برنامه آینده شرکت نیز گفت: در حال برنامه ریزی برای خرید تجهیزات و طراحی کارتأمین 100 درصدی احتیاج کشور خود هستیم و برای و امکان صادرات نیز برنامه ریزی نموده ایم.

مدیرعامل شرکت توضیح داد: برای فراوری مفصل زانوی جدید از صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضای تسهیلات کردیم که 12 میلیارد تومان مصوب شد و تا به امروز 8 میلیارد آن را دریافت نموده ایم. این مبلغ برای خرید مواد اولیه و واردات دستگاه های مورد احتیاج استفاده شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 576

به "پروتزهای زانو و لگن ایرانی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتزهای زانو و لگن ایرانی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید