چرا دربازار سهام نباید سرمایه گذاری کرد ؟

به گزارش آیان کتاب، تهران (پانا) - بازار سهام هفته گذشته را با افت 4 درصدی در شاخص کل پشت سر گذاشت. در حالی که چهارشنبه با کاهش فشار فروش بازار کمی سبز شد.

چرا دربازار سهام نباید سرمایه گذاری کرد ؟

به گزارش تجارت نیوز، بازار سهام هفته گذشته با را با افت 4 درصدی در شاخص کل پشت سر گذاشت. در حالی که چهارشنبه با کاهش فشار فروش، بازار کمی سبز شد باید دید فردا بورس کار خود را چگونه شروع خواهد نمود.

مریم محبی، کارشناس بازار سهام در این باره گفت: در هفته جاری، بازار سرمایه همچنان شاهد صف های عرضه در نمادهای مختلف بود. با آمار مثبت و کاهش تعداد صف های فروش در روزهای آخر هفته قبل و همزمان با بازگشایی نمادهای خودرو و خساپا، جو مثبت به بازار مخابره شد. این جو مثبت، پایدار نبود و از روز شنبه بیستم آذرماه، مجددا شاهد افزایش صف های فروش در بازار بودیم.

وی اضافه کرد: ادامه دار نبودن شرایط مثبت و تمایل سهامداران خرد به خروج از بازار نشان از عدم اعتماد سهامداران به این بازار است. سهامداران خرد اعتماد خود را نسبت به بازار، ناظر بازار و بازارگردان از دست داده اند. دولتمردان نیز که مقرر بود از زمان شروع به کار دولت نو، برای بهبود شرایط کوشش نمایند، اقدام خاصی برای احیای این بازار نکردند و در نهایت شرایط سخت تری به سهامداران تحمیل شد.

این کارشناس اعلام کرد: جو بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه و عدم اقدام قاطع ناظر برای جلوگیری از اقدام ناشایست کدهای متخلف باعث شده است تا فرایند خروج سرمایه از بازار ادامه دار باشد. در صورت تداوم فرایند خروج سرمایه از بازار سهام، انتظار بازگشت اعتماد و جذابیت مجدد بازار سهام، به نظر منطقی نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 896

به "چرا دربازار سهام نباید سرمایه گذاری کرد ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دربازار سهام نباید سرمایه گذاری کرد ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید