کاخ سفید: مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود

به گزارش آیان کتاب، سخنگوی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه گفت که واشنگتن می داند مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود.

کاخ سفید: مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران روز پنجشنبه در وین از سر گرفته می گردد.

وی که در کنفرانس خبری روزانه کاخ سفید صحبت می کرد، افوزد: می دانیم که مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود اما گامی مثبت به شمار می آید.

قرار است که نشست کمیسیون مشترک برجام روز پنجشنبه در وین اتریش برگزار گردد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش امروز در پیامی توییتری گفت: نشست روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام با نشست های غیر رسمی در شکل های مختلف و همچنین نشست هایی در سطح گروه کارشناسی در زمینه برداشته تحریم ها و موضوعات هسته ای تکمیل می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که روز سه شنبه به منظور شرکت در نشست ایران و گروه 1+4 و اتحادیه اروپا در رأس هیأتی وارد وین شده بود، اعلام نموده که براساس برنامه قبلی قرار بود جلسه مذاکره با 1+4 روز چهارشنبه (25 فروردین) برگزار گردد، ولی به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های مراقبتی، جلسه مزبور روز پنجشنبه 26 فروردین ماه در وین برگزار می گردد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 546

به "کاخ سفید: مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: مذاکرات با ایران روندی طولانی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید