30 تکنیک کاربردی برای پیدا کردن دوستان نو در بزرگسالی

به گزارش آیان کتاب، چیزهای کمی در زندگی وجود دارد که از دوستان صمیمی و حمایت گر، مهم تر باشند. النور روزولت یک بار در این باره گفت: بسیاری از مردم وارد زندگی شما می شوند و از زندگی شما خارج می شوند، اما فقط دوستان واقعی ردپایی در قلب شما بجای خواهند گذاشت. با نگاهی به دوستانی که در زندگی شما آمده اند و رفته اند، احتمالاً می توانید درک کنید که این جمله چه قدر درست است.

30 تکنیک کاربردی برای پیدا کردن دوستان نو در بزرگسالی

در واقع دیدار با افراد نوی که در بزرگ سالی با آن ها ارتباط برقرار می کنید، می تواند چالش برانگیز باشد، اما همه ما اکنون بیش از هر زمان دیگری هوس ارتباط اجتماعی داریم و بعضی از ما خواستار پیوندهای نو و هیجان انگیز هستیم. این یعنی چه؟ ما اکنون در یک محیط عالی برای یافتن دوستان نو هستیم.

برای یادگیری بعضی از برترین روش های ایجاد دوستی های پایدار، با بعضی از برترین درمانگران و متخصصان سلامت روان صحبت کردیم. در اینجا نکات مهم آنها برای چگونگی پیدا کردن دوستان نو آورده شده است.

چگونه دوست پیدا کنیم؟

1. ابتکار عمل داشته باشید

اگر افرادی را در اطراف خود پیدا کردید که برایتان مجذوب نماینده بودند، لازم نیست منتظر بمانید تا آن شخص با شما ارتباط برقرار کند و اولین قدم را بردارد. امبر اوبراین، درمانگر کلینیک مانگو، شرح می دهد که در عوض، حتی اگر درونگرا هستید، یک آغازگر مهربان باشید. آغاز به صحبت کردن با آن شخص کنید و چیزی در خصوص خودتان به اشتراک بگذارید. به همین ترتیب، اجازه دهید آن ها نیز اطلاعاتی را در خصوص خودشان به اشتراک بگذارند. نیازی نیست که در همان اولین تعامل خیلی صمیمی باشید، اما چند کلمه یا داستان را مبادله کنید که می تواند یخ رابطه را بشکند.

2. به یک باشگاه یا سازمان نو بپیوندید

سوزانا گوارینو، درمانگر و مشاور می گوید در فعالیتی شرکت کنید که برای شما مهم است، جایی که احتمالاً با افراد دیگری با ارزش ها و علایق مشابه دیدار خواهید کرد. در چنین مکان هایی شما چیزی برای به اشتراک گذاشتن خواهید داشت و بعضی از این روابط ممکن است با گذشت زمان تبدیل به دوستی های طولانی مدت شوند.

3. نشان دهید که رفتارتان محبت آمیز است

دکتر مارکشا میلر، روان درمانگر دارای مجوز، خاطرنشان می نماید: کسی که دوستانی دارد باید رفتار خود را محبت آمیز نشان دهد. من اغلب به بیمارانم یاری می کنم تا بفهمند که باید همان چیزی باشند که در پی آن هستند. چه ویژگی هایی در یک دوست برای شما مهم است؟ مطمئن شوید که آن ها را در رفتار خود به نمایش می گذارید.

4. در پی شباهت ها نباشید

اگر دیدگاه و تفریح های مشابهی با کسی ندارید، به این معنی نیست که نمی توانید با او یک رابطه دوستی برقرار کنید. دکتر اوبراین می گوید: یک دوست واقعی مانند یک اقیانوس عمیق است که تمام عیب های یک شخص دیگر را مشاهده می نماید و آن ها را در خود حل می نماید. بنابراین، اگر کسی به طرز فکر دیگری تعلق دارد، او را قضاوت نکنید. انجام ندادن این کار به شما این امکان را می دهد تا دوستان نوی پیدا کنید.

5. مخاطب خوبی باشید

گوارینو شرح می دهد، اگر متوجه شدید که هنگام صحبت کردن، توجهتان منحرف می گردد، سعی کنید آن را به چیزی که طرف مقابلتان می گوید برگردانید. اگر خوب گوش کنید، دیگران احساس احترام، درک و گرمی نسبت به شما خواهند داشت.

6. با دوستان دوستانتان، رابطه برقرار کنید

دکتر میلر می گوید: اگر هدف توسعه دایره روابط فردی باشد، انجام این کار بسیار عالی است. بسیاری نیز آن را راحت و بی خطر می دانند، زیرا این افراد احتمالاً بسیاری از ویژگی های دوست مشترک شما را به اشتراک می گذارند.

7. با دوستانتان در تماس باشید

دکتر اوبراین بیان می نماید که هنگامی که با یک فرد ارتباط برقرار کردید و شماره های تماس را رد و بدل کردید، نباید فراموش کنید که با آن ها تماس بگیرید یا به آن ها پیغام دهید. با آن ها تماس بگیرید و دیدار بعدی را تنظیم کنید. یا می توانید به وسیله تماس تلفنی صرف نیز با آن ها ارتباط برقرار کنید. ارتباط مکرر با کسی برای ایجاد یک دوستی قوی بسیار مفید است، البته تا زمانی که این کار طرف مقابل را آزار ندهد.

8. به موقعیت های نو بگویید بله

این دستورالعملی است که بازیگران هالیوود هنگام پیشرفت از آن استفاده می نمایند و برای پیدا کردن دوستان نو نیز کاربرد دارد! گوارینو شرح می دهد که گفتن بله می تواند درهای نوی را به روی شما بگشاید و فرصت های نوی را برای ایجاد روابط نو برای شما فراهم کند.

9. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

دکتر میلر خاطرنشان می نماید که وقتی به خود اطمینان دارید و خودتان را دوست دارید، تماشا این ویژگی ها در شما برای دیگران نیز آسان تر می گردد. دوست داشتن خود و قرار گرفتن در یک شرایط روانی و عاطفی سالم قدم مهمی در جهت یافتن روابط نو است.

10. لبخند بزنید

دکتر اوبراین شرح می دهد که لبخند زدن در حالی که تماس چشمی با کسی برقرار می کنید، تأثیر مثبتی روی شخص دیگر ایجاد می نماید. صحبت با لبخند گرم و تماس چشمی مداوم باعث می گردد که طرف مقابل احساس راحتی کند و به گفت وگو علاقه مند گردد.

11. گروهی را پیدا کنید که به صورت آنلاین جلسه می گذارد

اگر به علت پانادمی کووید هنوز نمی خواهید به فعالیت های حضوری بپیوندید، دکتر گوارینو توصیه می نماید گروهی را پیدا کنید که به صورت آنلاین جلسه می گذارد. به عنوان مثال، باشگاه های کتاب خوانی آنلاین، باشگاه های شبکه های تجاری و غیره.

12. توقعات خود را خیلی بالا نبرید و از یک نفر انتظار زیادی نداشته باشید

دکتر میلر می گوید: در حین ایجاد دوستی، من اغلب به دلایل مختلف توصیه می کنم چند دوست داشته باشید. یکی از دلایل اصلی این است که از روابط همبستگی و روابطی که ممکن است در اثر تروما ایجاد گردد، اجتناب کنید. با انتظارات خود واقع بین باشید.

13. به دیگران لطفی کوچک کنید

دکتر اوبراین شرح می دهد که تحقیقات نتیجه مثبت انجام لطف در حق دیگران را تأیید نموده است. این کار به ایجاد صمیمیت و ایجاد حس خوب بین دو نفر یاری می نماید. حتی یک عمل کوچک می تواند یاری زیادی به برقراری روابط نو بکند، مانند ارائه نوعی یاری یا هدایت به فرد نزدیکتان، چه در محل کار، مدرسه یا هر مکان اجتماعی دیگر.

14. از دوستان بالقوه نو بخواهید تا آن ها را دیدار کنید

دکتر گوارینو شرح می دهد: ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید یا انجام این کار شما را مضطرب کند، اما تقاضا از یک آشنای نو برای صرف قهوه یا پیاده روی، راهی عالی برای شناختن آن هاست. ممکن است این کار را انجام دهید و اوقات خوبی داشته باشید یا ممکن است متوجه شوید که زیاد با هم جور نیستید. هر چه بیشتر قرار دیدار دوستی داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که افرادی را پیدا کنید که مناسب تر باشند.

15. در موقعیت های مختلف حضور پیدا کنید

دکتر میلر می گوید: بسیاری از اوقات، فرصت های دوستی از دست می رود، زیرا افراد حضورشان در رابطه کمرنگ است. به عنوان مثال، اگر با همکاران، گروه والدین، همکلاسی ها، یا به گردهمایی محله دعوت شده اید، در آن ها حضور پیدا کنید. برای پیدا کردن دوست، باید خود را در موقعیتی قرار دهید که دوستی ایجاد کنید.

16. تقلید رفتار طرف مقابل (آینه سازی)

دکتر هالی شیف، شرح می دهد که یک استراتژی روان شناختی به نام آینه سازی وجود دارد و شامل تقلید نامحسوس از رفتار طرف مقابل است. این کار می تواند شامل کپی کردن زبان بدن، حالات صورت، ژست ها و غیره باشد. این تقلید باعث می گردد که افراد از شخص دیگری خوششان بیاید و در نتیجه علاقه بیشتری به دوست شدن با شما داشته باشند.

17. ثابت قدم باشید

گوارینو می گوید وقتی با کسی قراری می گذارید به موقع سر قرار حاضر شوید. بیست دقیقه قبل به آن ها پیغامک ندهید و بگویید که بیست دقیقه دیرتر می آیید یا بدتر از آن در آخرین لحظه قرار را لغو نکنید. چیزهای کوچکی مانند وقت شناسی و ثبات رفتاری باعث ایجاد اعتماد در رابطه می گردد.

18. از تفاوت های فرهنگی مطلع باشید

درک فرهنگ دوستی در جامعه شما بسیار مهم است. دکتر میلر خاطرنشان می نماید، اگر تفاوت های فرهنگی به درستی درک نگردد، می تواند مانعی برای دوستی ایجاد کند.

19. از دیگران تعریف کنید

دکتر شیف می گوید: وقتی در روابط دوستی از کسی تعریف می کنید، در واقع آن تعریف ها را به خودتان نسبت می دهید. بنابراین، اگر شخص دیگری را با صفت های مثبت توصیف کنید، مردم شما را با آن ویژگی ها مرتبط می نمایند.

20. کنجکاو باشید

در روابط محبت آمیز تان کنجکاو باشید و از طرف مقابل سؤال بپرسید. گوارینو شرح می دهد که وقتی به افراد دیگر علاقه نشان دهید، آن ها اغلب لطف می نمایند و ممکن است دوستی ایجاد گردد.

21. یک رسانه اجتماعی یا برنامه های دوست یابی را امتحان کنید

دکتر میلر می گوید در حالی که بعضی از افراد از اضطراب اجتماعی رنج می برند و ممکن است در ابتدا با قرار دادن خود در جلسات عمومی مشکل داشته باشند، رسانه های اجتماعی یک راه عالی است. گروه های بزرگی وجود دارند که با علایق مختلف همسو هستند. بعلاوه، چندین برنامه رایگان مختلف برای دوست یابی وجود دارد.

22. اگر حالتان خوب است، آن را نشان دهید

دکتر شیف بیان می نماید که مردم به شدت تحت تأثیر خلق وخوی افراد دیگر هستند و حتی می توانند به طور ناخودمطلع احساسات اطرافیان خود را احساس نمایند. تمام کوشش خود را برای انتقال احساسات مثبت انجام دهید تا دیگران وقتی در اطراف شما هستند احساس خوشحالی نمایند.

25. گاهی اوقات عیب های خود را آشکار کنید

دکتر شیف خاطرنشان می نماید که مردم بعد از اینکه مرتکب اشتباه می شوید بیشتر دوستتان دارند، اما فقط در صورتی که باور نمایند که شما فرد شایسته ای هستید. نشان دادن اینکه شما کامل نیستید باعث می گردد که شما نسبت به دیگران بیشتر احساس آسیب پذیری نشان دهید و دوست داشتنی تر به نظر برسید.

26. تصویری مطلعانه از خود ارائه بدهید

گوارینو شرح می دهد که این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر بویی می دهید، کثیف هستید، یا فقط خودتان را به شیوه ای شلخته نشان می دهید، ممکن است بعضی از دوستان بالقوه را از بین ببرید. همه ما روزهای نامرتبی داریم (این اتفاق می افتد!) اما اینکه خودتان را با دقت نشان دهید نشان می دهد که برای خودتان ارزش قائل هستید.

27. رازی را به آن ها بگویید

خود افشاگری یک تکنیک عالی برای ایجاد رابطه است و به هر دو طرف یاری می نماید تا احساس نزدیکی به یکدیگر داشته باشند و در آینده بیشتر به یکدیگر اعتماد نمایند. دکتر شیف بیان می نماید که این نوع آسیب پذیری باعث ایجاد صمیمیت در دوستی می گردد.

28. قبل از اینکه به کسی نزدیک شوید یا وارد فضای نوی شوید که امیدوارید با افراد نوی آشنا شوید، یک نفس عمیق بکشید.

دکتر ژاکلین بایر، روانشناس بالینی شرح می دهد که افزایش اضطراب شما در چنین محیط هایی طبیعی است و تنفس عمیق ترمیمی می تواند اضطراب شما را کاهش دهد و شما را آرام تر کند!

29. اگر برقراری ارتباط با دیگران برای شما واقعاً سخت است، گروه درمانی را در نظر بگیرید

گوارینو می گوید: در گروه درمانی، یک فضای امن برای آزمایش مهارت های نو بین فردی و دریافت بازخورد صادقانه در خصوص اینکه دیگران چگونه شما را درک می نمایند، خواهید داشت.

30. به زبان بدن خود توجه کنید

دکتر باوئر شرح می دهد که اگر فردی نو، به لحاظ زبان بدن گگردده تر و پذیراتر به نظر برسد، آغاز گفت وگو با او آسان تر است. مطلعی از نحوه ایستادن خود (دست ها روی هم، نگاه کردن به پایین، حفظ فاصله از دیگران) می تواند باعث گردد که به نظر برسید تمایلی به دیدار با افراد نو ندارید.

منبع: Parade

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1085

به "30 تکنیک کاربردی برای پیدا کردن دوستان نو در بزرگسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 تکنیک کاربردی برای پیدا کردن دوستان نو در بزرگسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید