آشنایی با تجهیزات پنوماتیکREGULATOR رگلاتور

به گزارش آیان کتاب، شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی برخلاف شیرهای دستی از نیروی برق و مغناطیس استفاده می نماید. این شیرهای برقی به طور اتوماتیک می توانند جریان سیال را کنترل نمایند و در تجهیزات بسیاری استفاده می شوند. تنوع زیاد آنها باعث شده تا مشتریان بتوانند انواع شیرهای برقی متناسب با احتیاج خود را به راحتی تامین نمایند. برای خرید شیر برقی پنوماتیک میتوانید به سایت پنو گستر مراجعه کنید که شیرهای برقی را در انواع برندهای مختلف و طرح های گوناگون به بازار فروش وارد نموده است.

آشنایی با تجهیزات پنوماتیکREGULATOR رگلاتور

شیر برقی پنوماتیک یک واحد کنترلی می باشد. زمانی که انرژی الکتریکی کم یا خاموش شود جریان سیال را قطع، وصل یا تنظیم می نماید. پنو گستر با تکیه بر دانش کارشناسان در زمینه مکانیک و برق توانسته انواع مشاوره های لازم برای تجهیزات پنوماتیک را به شما ارائه کند. شما می توانید با مراجعه به سایت پنو گستر که نمایندگی فروش محصولاتی از جمله جک هیدرولیک، سیلندر پنوماتیک و شیر های برقی را تهیه کنید.

کاربرد شیر برقی پنوماتیک

از کاربردهای شیر برقی می توان به کاربرد آن در صنعت اشاره نمود. امروزه شیرهای برقی در حوزه های مختلفی استفاده می شوند و نقش کنترلی خود را به برترین نحو انجام میدهند. برای قطع و وصل کردن سیال ها مانند آب و گاز می توان از این محصول استفاده کرد. شیر برقی پنوماتیک در مقدار های مختلف ساخته شده و تنوع بالایی دارد. در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند و در سیستم های ایمنی از شیر برقی به وفور استفاده می نمایند. این شیرها نقش کنترل نمایندگی دارند. همینطور آب، گاز، روغن و یا هر سیال دیگری را می توانند کنترل نمایند.

برای بسیاری از خطوط لوله کشی که دارای دو حالت می باشند و احتیاج به قطع و وصل کردن دارند از شیرهای ساده و دستی بهره ببرید؛ اما برای کارخانه ها و پروژه های سنگین که دارای شرایط پیچیده هستند بهتر است شیر های ساده را کنار بگذارید و از شیر برقی پنوماتیک که برای این کارها طراحی شده اند بهره ببرید. در پروژه های سنگین احتیاج است که هوای فشرده به کار ببرند؛ برای همین گاهی نمی توان آنها را به صورت دستی کنترل کرد و ممکن است فجایع بزرگی روی دهد. با خیال راحت می توانید از شیر برقی بهره ببرید و جریان را کنترل نمایید. به طور کلی زمانی که جریان بزرگ باشد احتیاج به ایمنی بیشتری دارد و شیر برقی ایمنی را برای شما به وجود می آورد.

اتصالات پنوماتیک

سیستم های پنوماتیک شامل قسمت های مختلفی هستند و در این قسمت ها از اتصالات گوناگونی استفاده می شود. برای کنترل فشار هوای داخل سیستم و تغییر جهت این هوا از قطعاتی با عنوان اتصالات پنوماتیک استفاده می شود که می توانند اجزای مختلف سیستم ها را در کنار هم نگه دارند و به آنها سرعت ببخشند. سیستم های پنوماتیکی هم مانند هر سیستم دیگری برای اتصال احتیاج به یک سری رابط ها دارد تا بتواند قطعات را به یکدیگر متصل کند و بین آنها ارتباط لازم را ایجاد نماید. اتصال های پنوماتیکی فلزی، برنجی یا کروم، آلومینیومی، پلاستیکی و پلیمری هستند که در برابر عوامل بیرونی، فشار مقاومت بسیار قابل توجهی دارند. از جمله اتصالات می توان به لوله، شلنگ و غیره اشاره نمود. همانطور که گفتیم اتصالات در داخل سیستم به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه بیشتر در خصوص آنها صحبت خواهیم کرد. پنو گستر همیشه انواع اتصالات را در اختیار شما قرار داده که می توانید در تمامی سیستم های پنوماتیک از آنها استفاده نمایید

واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک یکی از مهمترین قسمت های یک سیستم پنوماتیک هست و از آسیب رسیدن به قطعات جلوگیری می نماید.

افزایش طول عمر سیستم پنوماتیکی

واحد مراقبت پنوماتیک یکی از اجزای بسیار مهم در سیستم های پنوماتیکی می باشد که وظیفه مهمی بر عهده دارد.، هوایی که به وسیله کمپرسور فراوری می شود هنگام طی مسیر در لوله ها تا رسیدن به عملگرها و عمل نماینده ها (شیرپنوماتیک ، سیلندرو…) معمولا دچار آلودگی هایی نظیر وجود ذرات گردو غبار و رطوبت می شود. این آلودگی ها موجب خرابی و کاهش عمر مفید شیرآلات و دیگر اجزای سیستم پنومانیک خواهد شد. به منظور پاک سازی هوای فراوری شده به وسیله کمپرسور، از واحد مراقبت پنوماتیک استفاده می شود.

واحد های مراقبت پنوماتیکی از سه جزء فیلتر ، روغن زن و رگولاتور تشکیل می شوند که در ادامه جهت آشنایی با نحوه عملکرد واحد مراقبت درمورد این سه قطعه و نحوه عملکرد آنها شرح خواهیم داد

REGULATOR رگلاتور

هوای خروجی از کمپرسور به علت تفاوت فشار هوا در مخزن کمپرسور در زمان های متفاوت دارای فشار ثابت نیست و در یک سیستم پنوماتیک احتیاج به فشار ثابت که معمولا بین 1 تا 12 بار میباشد. وظیفه رگلاتور که یکی از اجزا واحد مراقبت پنوماتیک هست تنظیم فشار ثابت هست که به وسیله چرخاندن دسته تنظیم فشار رگلاتور انجام میشود و از روی گیج نصب شده روی آن فشار قابل رویت میباشد.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 27 آذر 1402 بروزرسانی: 27 آذر 1402 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1244

به "آشنایی با تجهیزات پنوماتیکREGULATOR رگلاتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تجهیزات پنوماتیکREGULATOR رگلاتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید