احراز هویت ترکیبی با سامانه ای دانش بنیان در کمتر از یک دقیقه

به گزارش آیان کتاب، پیشرفت های زیادی در حوزه فناوری، در تشخیص هویت حاصل شده است و اکنون محصولات ایران ساخت این حوزه کار تشخیص را آسان کرده اند.

احراز هویت ترکیبی با سامانه ای دانش بنیان در کمتر از یک دقیقه

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،محصولاتی که در شرکت مدیرعامل شرکت الگوریتم های هوشمند رایابین پارس تولید شده اند از دقتی بالا برخوردار هستند و تا کنون، 10 میلیون اپلت اثرانگشت تجاری سازی شده و به فروش رسیده است

محمدرضا نوروزی مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایابین پارس از مهم ترین محصول دانش بنیان این شرکت گفت و ادامه داد: سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب، حاصل ترکیب سه بخش تشخیص چهره، اثرانگشت و زنده بودن است که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارائه می شود.

این نسخه، نسبت به نمونه های موجود و پیشین، پیشرفته تر است و اگرچه نسخه ساده تشخیص چهره وجود قبلاً هم داشته اما با توسعه فناوری و تجاری سازی ایده های نوآورانه، این محصول اکنون بهبود یافته است.

شناسایی علائم حیاتی با محصول ایران ساخت

هر دو محصول تشخیص چهره و اثرانگشت، دانش بنیان شناخته شده و بخش تشخیص زنده بودن فرد، از سال 1394 تحت توسعه و تحقیق قرار گرفته و در حال حاضر نسخه بالغ آن در ترکیب با دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، ارائه شده است.

پایلوت تشخیص زنده بودن ایران ساخت، این قابلیت را دارد که 100 هزار نفر در روز را ظرف 45 روز و همچنین یک پایلوت یک میلیون نفر در روز را ظرف 75 روز انجام دهد.این محصول ایران ساخت از نرم افزارها و ابزارهای داخلی استفاده می کند و می تواند در حالت ساده بر روی مرورگر انجام شده و مستقل از سیستم عامل بر روی همه پلتفرم ها اجرا شود.

همچنین نسخه تحت اندروید این محصول هم ارائه شده که می تواند صدا را به نام فاکتور تکمیلی برای تشخیص زنده بودن انتقال دهد.

مهم ترین مزیت این محصول آن است که تمامی مقایسه ها و تاییدات در کمتر از یک دقیقه انجام می شود. اگر دستورها به درستی ارائه شود، فرد را زنده محسوب کرده و ضمناًً تصویر چهره را با تصویر قدیمی که هنگام صدور کارت ملی دریافت شده مقایسه می کند.

مدیرعامل شرکت الگوریتم های هوشمند رایابین با اشاره به اینکه نمونه مشابه خارجی برای تشخص چهره وجود دارد ولی ترکیب آن با اثرانگشت در بازار نیست، بیان نمود: به شدت به فکر صادرات هستیم و امیدواریم از طریق واسطه هایی بتوانیم محصول را در این کشورها ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 778

به "احراز هویت ترکیبی با سامانه ای دانش بنیان در کمتر از یک دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت ترکیبی با سامانه ای دانش بنیان در کمتر از یک دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید