افزایش کرایه تاکسی در شیراز تخلف است

به گزارش آیان کتاب، رئیس سازمان تاکسیرانی شیراز با بیان اینکه هنوز قیمت جدید کرایه تاکسی اعلام نشده گفت: نرخ کرایه تاکسی در شیراز تغییر نکرده و دریافت هر گونه وجه مازاد تخلف است.

افزایش کرایه تاکسی در شیراز تخلف است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، پس از انتقادهای مردمی درباره دریافت کرایه 1200 تومانی و 1500 تومانی توسط بعضی از رانندگان به ازای هر کورس، مدیر سازمان تاکسیرانی شیراز اظهار کرد: هر گونه افزایش کرایه تاکسی در شیراز، غیر قانونی است و همچنان نرخ کرایه به ازای هر کورس 800 تومان است.

مسعود حسن شاهی با بیان اینکه طرح پیشنهادی سازمان تاکسیرانی پس از تأیید شورای اسلامی شهر شیراز به فرمانداری فرستاده شده است، گفت: بر اساس آنالیز های کارشناسی اجرا شده مواردی از این طرح احتیاج به اصلاح دارد و مجدداً به شورا ارجاع داده شد.

وی با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه پس از تأیید فرمانداری و با نصب برچسب قیمت روی تاکسی ها صورت می گیرد، اضافه کرد: افزایش کرایه تنها پس از تأیید قابل دریافت است و رانندگان به هیچ عنوان حق دریافت مبلغی مازاد بر کرایه مشخص شده را ندارند.

حسن شاهی با یادآوری اینکه در گذشته نیز کرایه 800 تومانی به بهانه نبود پول خرد 1000 تومان در هر کورس توسط رانندگان دریافت می شد گفت: شهروندان گرامی می توانند با اطمینان از پیگیری جدی کمیته انضباطی تاکسیرانی هرگونه تخلفی را به سامانه 137 اعلام نمایند.

وی با بیان اینکه جلسات کمیته انضباطی بر اساس درخواست شاکی، با حضور شهروند شاکی یا بدون حضور آن ها به صورت جدی برگزار می گردد اضافه کرد: متأسفانه بسیاری از شهروندان در این مواقع اقدام به گزارش تخلفات نمی نمایند و همین امر به عادی سازی تخلف یاری می نماید. اصلی ترین بازرسان این سازمان خود شهروندان هستند و سامانه 137 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 113

به "افزایش کرایه تاکسی در شیراز تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کرایه تاکسی در شیراز تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید