خبرنگاران انگلیس و کانادا توافقنامه تجاری امضاء کردند

به گزارش آیان کتاب، انگلیس و کانادا برای توسعه همکاری های مالی در دوره پسابرگزیت توافقنامه ای امضاء کردند که انتظار می رود همکاری های تجاری دو کشور را حدود 20 میلیارد پوند افزایش دهد.

خبرنگاران انگلیس و کانادا توافقنامه تجاری امضاء کردند

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران، این دومین سند همکاری تجاری انگلیس است که با یک کشور غیر اروپایی برای دوران پسابرگزیت امضاء شد. دو کشور بر اساس این توافقنامه قصد دارند تا در زمینه مسایل زیست محیطی و تجارت الکترونیک همکاری های خود را توسعه دهند.

در نشست چهار جانبه ای که امروز (شنبه) میان نخست وزیران انگلیس و کانادا و وزیران تجارت دو کشور به صورت مجازی برگزار گردید، دو طرف توافق کردند تا سال آینده میلادی که انگلیس به طور کامل از اتحادیه اروپا خارج می گردد درباره قراردادهای جدید تجاری مذاکره نمایند.

لیز تراس وزارت تجارت بین الملل انگلیس می گوید که توافق تجاری با کانادا علاوه بر اطمینان بخشی به شرکت های تجاری و توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور، لندن را یک گام به پیمان ویژه شراکت ترنس-پسیفیک نزدیک تر می نماید.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز با صدور بیانیه ای، توافق اجرا شده با کانادا را فوق العاده توصیف کرد که تجارت میان دو سوی آتلانتیک را با یکی از نزدیک ترین متحدان انگلیس تسهیل می نماید. وی با اشاره به عمق روابط تجاری میان دو کشور اضافه نمود: این توافق اطمینان حاصل می نماید که همکاری های تجاری در دوره پسابرگزیت تقویت خواهد شد.

این توافقنامه یک ماه پس از آن امضاء شد که انگلیس و ژاپن نخستین توافقنامه تجارت آزاد پس از برگزیت امضا کردند. بر اساس این توافقنامه اولین معاملات مهم دو طرف پس از برگزیت شامل کاهش تعرفه برمحصولات گوشت وارداتی و کاهش تعرفه قطعات خودروهای نیسان ژاپن در انگلیس می گردد.

این معامله که انتظار می رود تجارت انگلیس با ژاپن را سالانه 19 میلیارد و 500 میلیون دلار افزایش دهد ، فعالیت شرکت های انگلیسی را در ژاپن تسهیل می نماید.

خدمات اقتصادی نیز بزرگترین صادرات انگلیس به ژاپن است که هم اکنون 28 درصد از کل تبادلات تجاری را شامل می گردد. با امضای توافق بسیاری از محصولات صادراتی انگلیس در ژاپن ارزان تر خواهد شد.

دولت انگلیس می گوید توانایی در انعقاد موافقت نامه های تجارت آزاد در سراسر دنیا از مزایای اصلی برگزیت است، اما توافق جدید تا حد زیادی تجارت انگلیس با کانادا و ژاپن را به عنوان بخشی از روابط تجاری اتحادیه اروپا تکرار می نماید.

انگلیس پس از برگزیت به دنبال برقراری معاملات با سایر کشورها، به ویژه ایالات متحده است، اما مذاکرات به کندی پیش می رود.

قبل از لازم الاجرا شدن توافق انگلیس با کانادا و ژاپن از ابتدای سال 2021 میلادی، این قرارداد باید به تصویب مجالس دو کشور برسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 218

به "خبرنگاران انگلیس و کانادا توافقنامه تجاری امضاء کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگلیس و کانادا توافقنامه تجاری امضاء کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید