خسروی: رفتار اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما سیاسی است

به گزارش آیان کتاب، تهران (پانا)- سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت یکی از منابع اصلی برای تهیه گزارش نهایی گروه های آنالیز کننده حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی درتهران، اطلاعات جعبه های سیاه بوده و رفتار اوکراینی ها در این باره سیاسی است.

خسروی: رفتار اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما سیاسی است

به گزارش نور نیوز، کیوان خسروی با اشاره به همکاری همه جانبه ایران با اوکراین برای روشن شدن ابعاد حادثه سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در تهران گفت: از ابتدای وقوع این حادثه تلخ همه درخواست های دولت اوکراین که در بعضی موارد فراتر از ضرورت های معمول بود اجابت شد تا شبهه ای در جهت کشف واقعیت ماجرا باقی نماند.

خسروی در مورد اظهارات اخیر یک منبع آگاه ایرانی که از قصد اوکراین برای منتسب نمودن علت حادثه به وجود نقص در سیستم پدافند هوایی روسی تور ام-1 خبر داده بود، حاضر به رد یا تایید این خبر نشد اما تاکید نمود: ادعاهای اخیر مقامات اوکراینی که متاسفانه با انتساب اظهارات کذب به مسئولین ایرانی بدنبال فضا سازی های سیاسی پیرامون این پرونده هستند به هیچ وجه سازنده و قابل قبول نیست.

او گفت: ارسال جعبه های سیاه هواپیما به فرانسه برای بازخوانی مستندات آن مهمترین دلیل برای اثبات رفتار شفاف و صادقانه ایران در جهت روشن شدن همه جزییات حادثه است.

خسروی بهره برداری سیاسی از رخدادی تلخ که با احساسات ده ها خانواده داغدار مرتبط است را اقدامی تاسف آور و غیر انسانی عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: گروه های متعدد و مستقل کارشناسی با آنالیز دقیق همه فرضیه های موجود در مورد هدف قرار دریافت هواپیمای اوکراینی با قاطعیت و مستند به ادله فنی و کارشناسی اعلام کردند که علت این حادثه غیر عمدی، خطای انسانی بوده است.

او اضافه نمود: تا به امروز هیچیک از مراجع خارجی دلایل فنی دیگری که بتواند گزارش کارشناسی ایران را نفی یا ضعیف کند ارائه نکرده اند و صرفا با فضاسازی رسانه ای و تحریک عواطف خانواده شهدای این حادثه بدنبال وارد کردن فشار سیاسی به ایران هستند.

خسروی در سرانجام گفت: اقدامات قضایی برای رسیدگی به پرونده متهمان این حادثه ناگوار در جریان است و به زودی و با تشکیل دادگاه صالحه مجازات متهمان مشخص و اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 557

به "خسروی: رفتار اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما سیاسی است" امتیاز دهید

1 کاربر به "خسروی: رفتار اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما سیاسی است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسروی: رفتار اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما سیاسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید